Domowy plac zabaw dla dzieci do zabawy i ćwiczeń

Domowy plac zabaw dla dzieci do zabawy i ćwiczeń

19 kwietnia 2020

Chyba każdy kto ma dzieci, lub ma z nimi styczność na co dzień wie, że są to istoty o niewyczerpanych pokładach energii. Taka ich natura i w sumie to dobrze, bo ruch i zabawa odgrywają kluczową rolę w ich rozwoju. I choć dzieci, które uczęszczają do przedszkola lub szkoły mają zajęcia ruchowe wpisane w plan dnia, to problem zaczyna się gdy wracają do domu i pogoda lub inne czynniki uniemożliwiają szaleństwa na zewnątrz. Wtedy doskonałym rozwiązaniem staje się domowy plac do zabawy i ćwiczeń.

Wiadomo, najlepiej gdy dziecko spędza jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jednak kto z nas dorosłych nie zna sytuacji, gdy wyjście na dwór jest po prostu niemożliwe, ze względu chociażby wspomnianej wcześniej pogody, brakuje nam czasu, musimy wykonywać swoją pracę w domu czy po prostu przygotować obiad i nie chcemy jednocześnie spuszczać dzieci z oczu. Jest to tym bardziej odczuwalne teraz, gdy z powodu panującej sytuacji na świecie i konieczności pozostania w domu, dzieciaki nie mają takiego pola manewru. Od razu wtedy staje nam przed oczami obraz dzieci i ich standardowe hasło „mamo, tato, nudzi mi się”. Więc dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają nad tym, czy warto stworzyć domowy plac zabaw dla dzieci, odpowiedź jest jedna i prosta- naprawdę warto!

Akcesoria sportowe dla dzieci sposobem na nudę i dawkę ćwiczeń

Zdecydowana większość dzieci lubi aktywnie spędzać czas. Aby zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu, niezbędne są do tego proste narzędzia. Nie musi być ich wiele, gdyż dzieci oprócz energii posiadają wyjątkowo rozbudowaną wyobraźnię i przy użyciu kilku akcesoriów, są w stanie zarówno aktywnie, jak i ciekawie spędzać czas.

Drabinka gimnastyczna w domu to podstawa niewyczerpanych pomysłów na zabawę dla dzieci, ale i dorosłych, którzy mogą aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami. Ćwiczenia poprzez zabawę to idealne połączenie na zdrowie, kondycję i prawidłową motorykę malucha. Ważne, by każdy element był bezpieczny, dlatego certyfikowana drewniana drabinka BenchK będzie doskonałym wyborem. Jest to bowiem gwarancja bezpieczeństwa, połączona z desingiem, dzięki czemu może być świetnym elementem wystroju pokoju dziecka. Ponadto daje możliwość wykonywania przy jej pomocy masy ćwiczeń i zabaw, przez co inspiruje dziecko do podejmowania nowych aktywności ruchowych.

Dodatkowe akcesoria sportowe takie jak kółka gimnastyczne oraz lina do wspinania z huśtawką firmy BenchK to kolejne elementy, dające pole popisu dla dzieciaków. Przecież wspinanie, huśtanie, podciąganie to ulubione zabawy dzieci. Pozwoli im do maksimum wypełnić czas, bez narzekania na nudę. A może zrobicie zawody- kto dłużej zawiśnie na kółku-dzieciaki uwielbiają takie konkurencje, zwłaszcza gdy to one wytrzymają dłużej.

By było bezpiecznie i funkcjonalnie

Elementy takie jak drabinka czy akcesoria do niej nie zajmują dużo miejsca. Ponadto wykonanie z drewna i ich estetyka sprawiają, że będą świetnym uzupełnieniem dziecięcego pokoju. Ale jako rodzice zawsze pamiętamy o tym, by było bezpiecznie. Dlatego nieodłącznym elementem podczas zabaw i ćwiczeń jest materac gimnastyczny. Jest on trójdzielny, składany, pokryty eko-skórą w kolorze szarym. Rozłożony nadaje się do wszystkiego rodzaju ćwiczeń, zaś złożony może być doskonałym miejscem na odpoczynek, czytanie ulubionej książki lub naukę. No właśnie, nauka… Aby w całym tym ferworze nie zapomnieć o nauce mamy rozwiązanie, dzięki czemu w łatwy sposób miejsce ćwiczeń stanie się idealnym  miejscem nauki. To biurko- nakładka do drabinek serii BenchK 110. Jest to nakładka na drążek drabinki, pozwalająca stworzyć stylowe i funkcjonalne miejsce do nauki dla twojego dziecka. Dzięki regulacji wysokości drążka na drabince, biurko można dopasować do wzrostu dziecka. Nakładkę można szybko zdjąć i zamocować a całość nie zajmuje dużo miejsca, więc nadaje się nawet do malutkiego dziecięcego pokoju.

Zalety wielofunkcyjnych drabinek gimnastycznych w domu

Po pierwsze zamontowanie takiego rozwiązania nie zaburza designu panującego w domu. Są one niewielkie, płaskie i wygodne w użytkowaniu. Ich czyszczenie polega wyłącznie na przetarciu szmatką, aby były gotowe do zabawy i aktywności. Po drugie, zaletą takich rozwiązań jest także atrakcyjna cena. W zamian otrzymujemy plac zabaw z prawdziwego zdarzenia dla naszych dzieci, a dodatkowe elementy wyposażenia, które można dokupić w każdym momencie, mogą stanowić świetny pomysł na prezent dla małych miłośników wspinania i zwisania w powietrzu, bez ryzyka utraty zdrowia. Mówi się, że wielofunkcyjne drabinki gimnastyczne do nowoczesny trzepak dla dzieci. Oprócz dodatków dla dzieci przewidziane są także liny, zaczepy i obciążniki dla dorosłych, co poprawi jakość treningu i da satysfakcję z ćwiczeń.

JAKĄ DRABINKĘ WYBRAĆ?

Rodzaj drabinki powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb rodziców i dzieci. Dostępne są warianty proste i klasyczne, a także nieco bardziej nowoczesne, które zawierają drabinkę boczną, czy materace. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj wykonania drabinki. Nie warto kupować tanich zamienników, których jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Zobacz cały asortyment w naszym sklepie https://benchk.com/

Taki domowy plac zabaw będzie idealnym prezentem dla każdego dziecka i gwarantujemy, że wywoła uśmiech na twarzy twojej pociechy a to jest przecież bezcenne w oczach każdego rodzica.

Polecane artykuły na blogu:

Historia drabinek gimnastycznychDOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content