Drabinki dla dzieci do pokoju

Drabinki dla dzieci do pokoju

19 marca 2020

Prawidłowy rozwój dziecka jest dla każdego rodzica wartością nadrzędną. Należy przy tym zadbać zarówno o aspekt psychiczny, jak i fizyczny, a osiągnięcie satysfakcjonujących efektów wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi i metod. W harmonijnym rozwoju fizycznym pomocna będzie drabinka do pokoju dziecka, która będzie doskonałym wyborem nie tylko ze względu na walory zdrowotne.

Drabinki gimnastyczne do pokoju – korzyści

Wystrój pokoju dziecięcego to coś, co spędza sen z powiek wielu rodzicom. Konieczność zapewnienia odpowiednich warunków i przestrzeni do różnego rodzaju aktywności oraz wydzielenie odpowiednich stref, jest nie lada wyzwaniem. Dziecko musi mieć miejsce zarówno na zabawę, jak i w późniejszym czasie na naukę, ponadto, możliwość spokojnego i wygodnego snu, który zapewni odpowiednią regenerację. Bardzo pożądany jest również kącik, w którym będzie mogło spędzić czas nieco aktywniej, bo jak wiadomo odpowiednia ilość ruchu jest elementem niezbędnym prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Ze względu na to, że nie zawsze istnieje możliwość wyjścia na plac zabaw i ruchu na świeżym powietrzu, warto poszukać alternatywy.

 

Drabinka do pokoju dziecka

 

Dobrym wyborem w takiej sytuacji jest wielofunkcyjna drabinka do pokoju dziecka BenchK. Będzie ona nie tylko znakomitym dopełnieniem wystroju pokoju każdego malucha, ale przede wszystkim miejscem, gdzie będzie ono spędzać bardzo dużo czasu. Miejscem, w którym bardzo dobrze spożytkuje naturalną energię, która drzemie w każdym dziecku, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na własny rozwój fizyczny. Drabinka do pokoju dziecka znakomicie rozwija koordynację ruchową, zachęca do uprawiania sportu, od najmłodszych lat buduje dobre nawyki związane z aktywnością fizyczną i, co bardzo ważne – bardzo skutecznie zwalcza nudę. Szczególnie w te dni, kiedy pogoda na zewnątrz nie sprzyja.

Możliwości wykorzystania drabinki w pokoju dziecka

Drabinka do pokoju dziecka jest mądrą inwestycją w prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, która niesie za sobą szereg niezaprzeczalnych korzyści. Może towarzyszyć mu już od najmłodszych lat i być wykorzystywana do najróżniejszych zabaw albo ćwiczeń. Początkowo dziecko może uczyć się przy niej chwytania i podnoszenia się, następnie stawiania pierwszych kroków i utrzymywania równowagi czy wreszcie wspinania. Drabinka pomaga również w ćwiczeniu ogólnej koordynacji ruchowej i wykonywaniu najróżniejszych akrobacji przez nieco starsze dzieci.

Ponadto drabinki gimnastyczne firmy BenchK doskonale nadają się do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu (w zależności od wybranego modelu), jak np. drążek do podciągania, kółka gimnastyczne czy lina z huśtawką, mają wiele zastosowań i korzystać z nich mogą również pozostali członkowie rodziny. Ich wielofunkcyjność daje możliwość ćwiczenia wytrzymałości, siły, prawidłowej postawy oraz trenowania różnych partii mięśni. Oprócz walorów czysto zdrowotnych drabinka jest świetną podstawą do zabaw, spędzania wolnego czasu i rozładowywania nadmiaru energii, której dzieciom nie brakuje.

 

aktywność fizyczna dzieci

 

Specyfikacja i parametry techniczne drabinek gimnastycznych do pokoju BenchK

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że drabinki firmy BenchK są produktami bezpiecznymi (co potwierdzają przeprowadzone testy bezpieczeństwa), trwałymi i prostymi w montażu. Dzięki nowoczesnemu designowi oraz stosunkowo niewielkim rozmiarom będą atrakcyjnym elementem wystroju pokoju dziecka. Do najważniejszych parametrów drabinek gimnastycznych firmy BenchK należy zaliczyć:

  • szczebelki wykonane z drewna bukowego, ręcznie olejowane najwyższej jakości olejem;
  • profile pionowe wykonane z wysokiej jakości metalu pomalowanego proszkowo;
  • dużą wytrzymałość – maksymalna waga użytkownika – 120 kg (w niektórych modelach 150 kg);
  • 10 lat gwarancji na elementy metalowe i 2 lata na pozostałe materiały;
  • Certyfikat CE – jest najwyższą formą zaufania świadczącą o wysokiej jakości produktu, jest to dokument uznawany we wszystkich krajach UE;
  • łatwość montażu – zarówno w przypadku modeli montowanych do ściany, jak i tych montowanych rozporowo podłoga-sufit;
  • solidność i bezpieczeństwo konstrukcji potwierdzone testami — wszystkie elementy zostały dopuszczone do użytku przez dzieci i dorosłych.

 

drabinka gimnastyczna w pokoju chłopca

 

Dzięki niewielkim rozmiarom drabinki gimnastyczne można zainstalować w większości pomieszczeń i nie jest do tego potrzebny duży metraż. Również sam montaż nie wymaga dużo przestrzeni, a dodatkowo jest prosty i nikomu nie sprawi kłopotu. Tym samym drabinki firmy BenchK będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy są świadomi jak ważny jest prawidłowy rozwój fizyczny i dbanie o aktywność, nie tylko dzieci.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content