Drabinka rehabilitacyjna w domu dla dziecka i dorosłego

Drabinka rehabilitacyjna w domu dla dziecka i dorosłego

28 września 2020

Współczesny styl życia, w którym brak wystarczającej aktywności fizycznej, przewaga pracy siedzącej, zbytnie obciążenie fizyczne i psychiczne- wszystkie te czynniki sprawiają, iż możemy odczuwać ból, zwłaszcza w obszarach lędźwi i kręgosłupa. Problem ten dotyka nie tylko dorosłych, ale coraz częściej także i dzieci, przyczyniając się do powstania wad postawy oraz powodując znaczny dyskomfort. Rehabilitacja pomaga zniwelować ból a także wpływa relaksująco na ciało i umysł.

Zdecydowanej większości osób rehabilitacja kojarzy się wyłącznie z poważnymi,  profesjonalnymi zabiegami, wykonywanymi w gabinetach rehabilitacyjnych, bądź innych placówkach medycznych.  Ćwiczenia rehabilitacyjne są zaś stosowane także w przypadku wystąpienia mniejszych dolegliwości i nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać je w domu. Wystarczy ku temu jedynie odpowiedni sprzęt.

Drabinka rehabilitacyjna w domu

Któż z nas nie pamięta drabinek gimnastycznych ze szkolnej hali sportowej? Jednak coraz częściej drewniane czy metalowe drabinki gimnastyczne stają się wyposażeniem domu bądź mieszkania. Domowa drabinka gimnastyczna to bowiem mnóstwo zalet. BenchK, jako renomowany producent drabinek gimnastycznych, tworzy wielofunkcyjne produkty, mające szerokie zastosowanie. Drabinki gimnastyczne BenchK wraz z akcesoriami służą zarówno do ćwiczeń gimnastycznych, korekcyjnych, jak i do domowej rehabilitacji.  Pozwalają na wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń na wszystkie partie ciała, wzmacniając oraz regenerując kręgosłup. Ponadto są doskonałym narzędziem aktywizującym i integrującym całą rodzinę przy wspólnej zabawie oraz aktywności fizycznej. Drabinki BenchK zaprojektowane zostały w taki sposób, by z łatwością można było je zamontować w nawet niewielkim pomieszczeniu a ich designerski wygląd sprawia, że stanowią także nowoczesny element wystroju mieszkania.

Drabinka rehabilitacyjna – dla kogo?

Nadmierne obciążenie kręgosłupa dotyczy nas wszystkich- u dzieci spowodowane jest chociażby noszeniem zbyt ciężkiego plecaka, spędzaniem wielu godzin w pozycji siedzącej lub nabytymi kontuzjami, u dorosłych zbyt małą aktywnością fizyczną czy nadmiernym obciążeniem ciała. W takich przypadkach domowe ćwiczenia z użyciem drabinki rehabilitacyjnej BenchK będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdego, bez względu na wiek. Ponadto dla osób starszych oraz osób po przebytych urazach, złamaniach lub z ograniczoną sprawnością ruchową nieocenioną pomocą będzie drabinka rehabilitacyjna do łóżka, której montaż ułatwi podnoszenie się do pozycji siedzącej oraz wykonywanie prostych ćwiczeń.

Drabinka rehabilitacyjna w domu dla dziecka i dorosłego 1

Drewniane drabinki gimnastyczne

 Drabinka w domu- czy warto?

Zdajemy  sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w naszym życiu pełni aktywność fizyczna. Wpływa ona pozytywnie na nasze zdrowie oraz wygląd i ogólne samopoczucie. Gdy
nie mamy możliwości wyjścia na siłownię czy zajęcia fitness oraz gdy nie są dostępne w okolicy żadne zajęcia ruchowe dla dzieci, lub po prostu gdy warunki pogodowe nie sprzyjają uprawianiu sportu na świeżym powietrzu, wtedy drabinka gimnastyczna w domu jest najlepszym z możliwych rozwiązań.  BenchK oferuje szeroki wybór modeli, z których każdy może wybrać odpowiedni dla siebie i swojej rodziny- drabinka gimnastyczna drewniana bądź metalowa, z drążkiem do podciągania, ławką i poręczami do ćwiczeń, czy też
z akcesoriami gimnastycznymi. Wszystkie produkty wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu mają trwałą konstrukcję i są niezwykle wytrzymałe. Drabinki do pokoju BenchK spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, a także zapewniają komfort ich użytkowania, dzięki optymalnym rozmiarom i wygodnym szczeblom.

Spośród wielu zalet drabinki gimnastycznej w domu wymienić należy także to, że mamy ją zawsze na wyciągnięcie ręki. Możemy skorzystać z niej w każdym, dogodnym momencie, bez konieczności wychodzenia. Pozwala to na sporą oszczędność czasu, a to bardzo istotny aspekt współczesnego życia. Dodatkowo możemy ćwiczyć, jednocześnie oglądając ulubiony serial, słuchając muzyki czy też w przerwie pomiędzy gotowaniem lub w trakcie drzemki malucha.

Drabinka rehabilitacyjna w domu dla dziecka i dorosłego 2

Wspomnieliśmy już także, że drabinka gimnastyczna świetnie sprawdzi się także w pokoju dziecka, gdzie stanowić będzie zarówno narzędzie do ćwiczeń, jak i do zabawy. BenchK zadbał o dodatkowe akcesoria dla dzieci, takie jak lina do wspinania z drewnianą huśtawką, kółka gimnastyczne, biurko w formie nakładki na drabinkę czy materace, dzięki czemu nie trzeba będzie długo namawiać dziecko do rehabilitacji i aktywności, nawet poprzez zabawę.

Drabinki gimnastyczne umożliwiają owocne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Wspólne ćwiczenia rehabilitacyjne, dostosowane do możliwości dorosłych i dzieci, wnoszą
mnóstwo radości z bycia razem. Dodatkowo rodzice stają się wzorcem prawidłowego postępowania dla swoich dzieci w sferze aktywności fizycznej, co z pewnością
będzie rzutować pozytywnie na ich przyszłość.

Drabinka rehabilitacyjna w domu to więc najlepsze rozwiązanie dla całej rodziny, umożliwiające codzienne wykonywanie ćwiczeń poprawiających kondycję, sprawność fizyczną oraz niwelujących dolegliwości bólowe czy wzmacniających kręgosłup. Dzięki niej rehabilitacja wcale nie musi być nudna, a co najważniejsze, jest to najlepsza inwestycja we własne zdrowie.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content