Huśtawki dla dzieci w domu? Co zrobić by było bezpiecznie?

Huśtawki dla dzieci w domu? Co zrobić by było bezpiecznie?

20 grudnia 2020

Chyba nie ma na świecie dziecka, które nie lubiłoby bujania. Huśtawka jest jednym z obowiązkowych elementów każdego podwórka i gwarantem udanego oraz szczęśliwego dzieciństwa. Wie o tym każdy dorosły, który z perspektywy lat, z błogim uśmiechem na twarzy wspomina dziecięce lata i przewieszoną przez gałąź drzewa linę lub przywiązaną oponę, które służyły za huśtawkę. Oczywiście huśtawka ogrodowa  to standard i ma swoje zalety, gdyż pozwala na zabawę na świeżym powietrzu oraz bujanie bez ograniczonej przestrzeni. Jednak nieodpowiednie warunki atmosferyczne oraz sezon jesienno-zimowy nie sprzyjają harcom w ogrodzie. Stąd najlepszą alternatywą jest huśtawka dla dzieci w domu. Jeśli dodatkowo wspiera ona rozwój fizyczny dziecka to niewątpliwie bonus.

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było szczęśliwe i uśmiechnięte a co najważniejsze-zdrowe. Można połączyć ze sobą wszystkie te elementy, montując w domu drabinkę gimnastyczną z huśtawką oraz innymi akcesoriami dla dzieci, jak na przykład kółka gimnastyczne. Tworzymy w ten sposób idealne miejsce, służące zarówno do najlepszej, domowej zabawy, jak i do aktywności ruchowej, tak koniecznej do prawidłowego rozwoju dziecka. Taka huśtawka będzie narzędziem do wykonywania ćwiczeń równoważnych oraz wzmocnienia mięśni rąk i ramion.

Domowe huśtawki dostępne na rynku

Możliwości jest naprawdę wiele. Począwszy od stojących huśtawek, które dedykowane są wyłącznie najmniejszym dzieciakom, poprzez plastikowe lub drewniane montowane do futryny drzwi, po ozdobne huśtawki mocowane do sufitu. Takie rozwiązania mają jedną, znaczącą wadę – zabierają dość dużo miejsca. Huśtawka mocowana w drzwiach utrudnia poruszanie się pomiędzy pomieszczeniami oraz konieczny jest jej demontaż po każdej zabawie, zaś  huśtawka wieszana do sufitu umieszczana musi być pośrodku pomieszczenia, by możliwe było swobodne jej poruszanie się podczas huśtania. Dodatkowo pierwsze dwie wymienione są odpowiednie dla dzieci jedynie do pewnego wieku i osiągnięcia określonej wagi. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy, najważniejsze jest zdrowie naszych pociech. Co więc zrobić, by było bezpiecznie?

Drabinka gimnastyczna z huśtawką

Do oferty huśtawek dostępnych na rynku zaliczyć należy jeszcze wspomnianą już wcześniej huśtawkę zawieszoną na drabince gimnastycznej. Jest to jedno z najlepszych i najbezpieczniejszych rozwiązań. Dlaczego? Postaramy się wyjaśnić.

W pierwszej kolejności jeszcze przed zakupem musimy wybrać odpowiednie miejsce do montażu sprzętu. Huśtające się dziecko nie może stwarzać zagrożenia zarówno dla siebie, jak i pozostałych domowników. Drabinka gimnastyczna z huśtawką montowana jest przy ścianie i nie zabiera dużo miejsca, dzięki czemu można swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, nawet gdy dziecko akurat się na niej bawi, bez obaw, że kogoś niechcący uderzy. Kolejną zaletą drabinki z huśtawką jest to, że może z niej korzystać cała rodzina. Wytrzymała konstrukcja drabinki (max. obciążenie od 120 do 150 kg) i akcesoriów (do 80 kg) pozwala korzystać z nich zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nic tak przecież nie umacnia rodziny, jak wspólne spędzanie czasu. Kolejnym argumentem przemawiającym za słusznością montażu drabinki z huśtawką gimnastyczną jest wielofunkcyjność tego rozwiązania. Daje ono bowiem dorosłym możliwość ćwiczeń, a dzieciom zapewnia rozwój ruchowy poprzez zabawę. Huśtawka gimnastyczna w formie talerza na linie jest doskonałym narzędziem do wzmacniania mięśni rąk i siły fizycznej, rozwoju układu równowagi oraz potęgowania odwagi dziecka.

Jesteśmy pionierem w produkcji drabinek gimnastycznych, w tym wielofunkcyjnych drabinek z osprzętem sportowym takim jak: drążek do podciągania, poręcze do ćwiczeń, ławka treningowa i akcesoria gimnastyczne. Posiadamy bogatą ofertę produktów nowej generacji, które wyróżniają się funkcjonalnością i designerskim wyglądem. Jest to szczególnie ważne z tego względu, iż większość osób przywiązuje dużą uwagę do wystroju swoich domów i mieszkań. Oferowane przez nas drabinki zaprojektowane zostały tak, by nie tylko urozmaicić wystrój pomieszczenia, lecz stać się jego niezbędnym elementem z zachowaniem estetyki i nowoczesnego charakteru. Drabinki te są wielofunkcyjne dzięki dodatkowym akcesoriom. Drążki i ławki do ćwiczeń oraz huśtawki czy kółka gimnastyczne pozwalają na szeroki wachlarz możliwości, zarówno podczas zabawy, jak i aktywności fizycznej. Drabinki gimnastyczne BenchK to w 100% polski produkt. Cechuje je wysoka jakość, trwałość oraz różnorodność oferty – poszczególne modele wykonane są z drewna bukowego, lub są połączeniem litego drewna z matowym metalem. Produkty zostały zaprojektowane tak, by poszczególne elementy były ze sobą kompatybilne i możliwe było tworzenie zestawów. Co ważne, drabinki oraz akcesoria produkowane są zgodnie z unijnymi normami bezpieczeństwa dla sprzętu gimnastycznego, zapewniając najwyższą gwarancję bezpieczeństwa.

Polecane artykuły na blogu:

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content