Ścianka wspinaczkowa w domu

Ścianka wspinaczkowa w domu

23 września 2019

Ścianka wspinaczkowa do domu to doskonały pomysł, pozwalający całej rodzinie na zmianę stylu życia, a także praktykowanie aktywności fizycznej. Obecnie, w dobie konsumpcjonizmu, zapewne wielu rodziców rozważa to, jak rodzaj zabawki powinni zakupić swojemu dziecku. Niestety zarówno ona, jak i każda kolejna po krótkim czasie zostanie zapomniana i porzucona w kącie. Ścianka wspinaczkowa w domu to marzenie nie tylko niejednego dziecka, ale także rodzica! Dlaczego warto zdecydować się na taki patent u siebie w domu?

Ścianka wspinaczkowa w domu- Czy to dobry pomysł?

Dzieci kochają aktywność fizyczną, adrenalinę, a także świetną zabawkę. Ściana wspinaczkowa w domu to namiastka parku linowego, do którego wstęp nierzadko kosztuje krocie. Po co wydawać gigantyczne sumy, skoro dziecko może mieć takie rozwiązania u siebie w domu? Coraz większa liczba rodziców tworzy domowe place zabaw, których ściana wspinaczkowa jest elementem. To zdrowy i kreatywny sposób na to, aby dziecko czerpało przyjemność z odrobiny ruchu. Stworzenie ścianki wspinaczkowej w pokoju dziecka możliwe jest dzięki wielofunkcyjnym drabinkom gimnastycznym dla dzieci, które wyposażone w dodatkowe akcesoria nie zajmują wiele miejsca.

Ścianka wspinaczkowa a design pokoju dziecięcego

Oprócz wszechobecnego konsumpcjonizmu dostrzegalne jest także zaabsorbowanie designem i nowoczesnymi wnętrzami. O wygląd pokoju dziecka rodzice dbają obecnie już przed jego narodzinami. Obmyślane są kwestie związane z rozstawieniem mebli, doborem odpowiedniego koloru ścian, a nawet niewielkimi dodatkami, które nie mają istotnego znaczenia dla całej przestrzeni. Dla estetów zastanawiające może być więc to, czy wielofunkcyjne drabinki gimnastyczne pełniące funkcję ścianki wspinaczkowej, nie zaburzy ogólnej prezencji pokoju. Z pewnością tak się nie stanie. Dostępne na rynku najwyższej jakości ścianki wspinaczkowe dostępne są w wielu różnych wariantach, zaczynając od tych najprostszych po te nieco bardziej zaawansowane i unowocześnione dodatkowymi elementami jak boczne drabinki wykonane ze sznurka i drewna. Pokój dziecka może więc przypominać prawdziwą dżunglę, jeżeli kreatywni rodzice uzupełnią drabinki dodatkowo kolorowymi elementami.

Wielofunkcyjne drabinki gimnastyczne a ograniczenia

Co ciekawe, w przypadku wielofunkcyjnych drabinek gimnastycznych, nie ma mowy o żadnych ograniczeniach metrażowych. Do jej zamontowania wystarczy zaledwie 1 metr kwadratowy oraz niewielka ilość miejsca, aby dziecko miało komfort ruchu. To sprawia, że marzenie dziecka o własnym placu zabaw w domu może zostać spełnione bez względu a warunki lokalowe! To doskonała wiadomość dla rodziców, którzy pragną stworzyć swojemu dziecku nie tylko świetną zabawę, ale także zadbać o jego zdrowie.

Domowa ścianka wspinaczkowa a aspekty zdrowotne

Coraz większa liczba dzieci zmaga się z problemami wady postawy. Warto więc w tym miejscu zaznaczyć, to, że takie rozwiązanie pomoże dziecku zachować prawidłową postawę ciała, a także skłoni dziecko do tego, aby przerwało grę na komputerze na rzecz aktywności fizycznej. To marzenie wielu rodziców. W tej sytuacji można połączyć przyjemne z pożytecznym. W sieci dostępne są materiały przedstawiające sposoby ćwiczenia z dzieckiem z użyciem drabinek po to, aby ćwiczyć prawidłową postawę ciała. Ta więc domowa ściana wspinaczkowa, może bez zbędnego rozgłosu stać się także doskonałym narzędziem w rękach rodziców, do motywowania dziecka do tego, aby dbało o kręgosłup.

Czym kierować się, tworząc domową ściankę wspinaczkową?

Ważne są przede wszystkim aspekty związane z bezpieczeństwem. Zakupiona drabinka powinna ostać wykonana z najwyższej jakości materiałów umożliwiających dziecku doskonałą zabawę przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Oczywiście nie należy zwracać uwagi na najtańsze i najzwyklejsze propozycje na rynku, tworzone przez niesprawdzone firm niedysponujące żadnymi certyfikatami bezpieczeństwa. Nie warto także tworzyć ścianek z innych materiałów niż wspomniane. Przykładem wręcz zagrażających życiu materiałów mogą być druty, czy elementy wykonane z plastiku. Warto dokupić także materace.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content