Jaki drążek do podciągania?

Jaki drążek do podciągania?

17 stycznia 2021

Montaż drążka do podciągania w domu to doskonały sposób na zapewnienie sobie miejsca do efektywnych ćwiczeń. Warto jednak wybrać sprzęt, który umożliwi jak najwięcej konfiguracji treningowych. Jaki więc drążek będzie najlepszy? Drążek do podciągania to jeden z najmniej skomplikowanych przyrządów treningowych. Ma prostą konstrukcję i umożliwia wykonywanie efektywnych ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Jego dużym atutem, jest to, że zajmuje niezwykle mało miejsca. Sprytnie zamontowany, może być niemal niewidoczny w mieszkaniu. Podciąganie się na drążku to ćwiczenie siłowe, które angażuje wiele mięśni, szczególnie górnych partii ciała. Umiejętnie wykonywane, mogą wspaniale wyrzeźbić ramiona, barki, plecy, czy brzuch. Na rynku jest ogromny wybór wśród modeli drążków do podciągania. Który z nich będzie najlepszy do domowych treningów?

Na co zwrócić uwagę, wybierając drążek do podciągania?

Decydując się na montaż drążka do ćwiczeń w domu, najlepiej wybrać taki, który zapewni nam jak najwięcej możliwości. Jakie cechy zwiększają funkcjonalność urządzenia? Przede wszystkim ilość uchwytów. Im jest ich więcej, tym lepiej dla nas. Dzięki wielu konfiguracjom ich umiejscowienia możemy znacznie urozmaicić nasze treningi, tym samym zwiększając ich efektywność.

 

Drążek do podciągania BenchK

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem, jest sposób montażu. Oczywiście w domowych warunkach najważniejsze, aby drążek był nie tylko funkcjonalny, ale i w miarę możliwości ”niewidoczny”. Z pewnością nie może on przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców. Co jak co, ale akurat drążek można zamontować w naprawdę dyskretny sposób. Do wyboru mamy właściwie dwa rodzaje przyrządów dobrze sprawdzających się w mieszkaniu:

  • Drążek rozporowy– charakteryzuje się bardzo łatwym sposobem montażu, ponieważ wykorzystuje on siłę rozporu. Mocuje się go w futrynie pomiędzy wejściem z jednego, do drugiego pomieszczenia. Jest to przyrząd bardzo praktyczny i sprawdza się szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach, ponieważ montaż nie wymaga wiercenia. Niestety jego budowa bardzo ogranicza nasze możliwości treningowe, gdyż składa się on wyłącznie z jednej rury.
  • Drążek mocowany wspornikowo– to przyrząd, który mocowany jest do ściany za pomocą haków oraz śrub. Taki sposób gwarantuje stabilność i dużą wytrzymałość. Drążki montowane tą metodą, dostępne są na rynku w wielu konfiguracjach. Dzięki temu mamy naprawdę bardzo duży wybór. Tym samym możemy dopasować przyrząd bezpośrednio do naszych potrzeb.

Jaki rodzaj drążka wybrać?

Nie ma wątpliwości, że najlepszym wyborem jest zakup wielofunkcyjnego drążka mocowanego wspornikowo. Daje nam on bowiem ogromne pole do popisu w zakresie domowych ćwiczeń i pozwala pracować nad rozwojem wielu partii mięśniowych. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny sprzęt, warto przyjrzeć się tym, co oferuje nam w tej chwili rynek. W sklepach sportowych i na portalach aukcyjnych dostępne są drążki do ćwiczeń często w bardzo niskich cenach. Przekłada się to na jakość wykonania oraz funkcjonalność produktu. Trudno w tym przypadku o zadowolenie. Jako producent sprzętu sportowego wiemy, czego potrzebują nasi klienci. W naszej ofercie znaleźć można dwa modele drążków do ćwiczeń. Nasz drążek wielofunkcyjny 2w1 D8 szybko zdobył uznanie konsumentów. Montowany jest na hakach, co pozwala na odwracanie drążka, tym samym zmieniając jego konfiguracje i zwiększając spektrum możliwości. Wiadomo, że kupując domowy sprzęt, chce się, aby zajmował on jak najmniej miejsca, a dawał jak najwięcej możliwości. Tak właśnie jest w przypadku rozwiązań BenchK.

Najlepsze miejsce na montaż drążka w domu

Drążki ścienne dają nam wiele możliwości w zakresie ich montażu. Warto jednak zadbać by przyrząd ładnie komponował się z wnętrzem lub był umiejscowiony tak, aby nie był zbyt widoczny. To z resztą kolejny atut drążka D8 marki BenchK. Dzięki hakom można łatwo zdjąć go ze ściany. Tym samym zamontować można go nawet w pokoju dziennym lub w przedpokoju. Świetnym miejscem na drążek jest także sypialnia. A to przede wszystkim z tego powodu, że przyrząd będzie nas motywował do ćwiczeń od razu po przebudzeniu.

Polecane artykuły na blogu:

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content