Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka

14 grudnia 2020

Chyba żadne pomieszczenie podczas jego urządzania nie przysparza  tak wielu trudności, jak podczas aranżacji pokoju młodzieżowego dla chłopaka. W końcu nie jest to już małe dziecko, gdzie o wszystkim decydują rodzice, jednak to oni są jego inwestorami, dlatego też muszą mieć coś do powiedzenia. Jakimi zasadami więc powinni kierować się podczas urządzania pokoju marzeń dla swojego syna? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu. Jedno jest pewne- aby osiągnąć sukces, należy działać wspólnie.

Własny pokój to niezwykle ważne miejsce dla każdego dorastającego nastolatka. Jest to niekiedy trudny okres, nacechowany młodzieńczym buntem i kształtowaniem się indywidualnych cech osobowościowych. To właśnie one sprawiają, że nastolatkowi podoba się ten a nie inny styl. A przecież własny pokój to pomieszczenie, w którym spędzać będzie bardzo dużo czasu. Dlatego powinien on być nie tylko nowoczesny, funkcjonalny i piękny, lecz przede wszystkim powinien wyrażać styl i charakter jego właściciela. Dzięki temu chętnie będzie spędzał w nim czas, czując się tam po prostu dobrze.

Zanim zaczniemy więc cokolwiek działać w tym kierunku, warto usiąść i omówić kwestię aranżacji pokoju syna. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych konfliktów i sprawi, że dziecko poczuje się przez Ciebie docenione i będzie wiedziało, że liczysz się z jego zdaniem. Pokój młodzieżowy dla chłopca to wnętrze dojrzałe, stylowe oraz charakteryzujące się motywem przewodnim, związanym z wybraną pasją dziecka.

Klucz do udanej aranżacji

Wspomnieliśmy już, że pokój młodzieżowy to miejsce, w którym Wasz syn będzie spędzał mnóstwo czasu- będzie to miejsce nauki, odpoczynku, relaksu, spotkań, szaleństw i innych. Sukcesem udanej aranżacji będzie więc odpowiedni podział pomieszczenia na strefę snu i odpoczynku, strefę nauki, strefę spotkań oraz strefę sportu i rozrywki. Wszystko to zaplanowane powinno być w odniesieniu do wybranej pasji dziecka, co swój przejaw będzie mieć w kolorystyce oraz dodatkach. Fan sportu, piłki nożnej czy boksu z pewnością ucieszy się z pokoju przygotowanego w stylu sportowym, z kolei miłośnik gier komputerowych pokocha wnętrze, w którym postawimy na nowoczesność i technologię. Pamiętajmy jednak, że jako rodzice musimy stać na straży wyborów naszego dziecka tak, by były one zawsze przemyślane i bezpieczne. 

Pokój młodzieżowy dla chłopaka powinien być utrzymany w kolorach stonowanych- szarości, beżów, bieli lub też w połączeniu kolorów delikatnych z tymi intensywnymi- na przykład jedna ściana w kolorze czerwieni, czerni bądź zieleni. Meble w pokoju chłopaka powinny być proste, pozbawione zdobień i dekorów.

Teraz przechodzimy do rzeczy najważniejszej, a mianowicie wydzielenia poszczególnych stref, które będą odpowiadać poszczególnym aktywnościom. Pokój młodzieżowy musi być przede wszystkim wielofunkcyjny. Jednak należy przy tym wszystkim pamiętać o pewnym minimalizmie, a więc tylko to co niezbędne w danej strefie, gdyż chłopcy z natury są bałaganiarzami i im więcej będzie w ich pokoju rzeczy, tym trudniej będzie im zachować porządek. Dobierzmy więc pasujące dodatki, jednak nie przesadzajmy z ich ilością.

Strefa nauki

Po powrocie do domu każdy nastolatek sporo czasu spędza na nauce i odrabianiu zadań. Potrzebuje więc ku temu odpowiedniego miejsca- przede wszystkim wygodnego. A więc obowiązkowym elementem strefy nauki będzie wyprofilowane biurko oraz fotel czy krzesło. Bardzo ważną kwestią jest właściwe oświetlenie miejsca nauki. Najlepsze oczywiście jest światło naturalne, jednak trudno byłoby o jego prawidłowy dostęp w godzinach popołudniowych lub wieczornych, dlatego na biurku powinna znaleźć się lamka biurowa. Nastolatek do nauki potrzebuje także komputera bądź laptopa, należy dobrać więc takie biurko, by znalazło się miejsce i na taki sprzęt- oczywiście musi on być ustawiony na odpowiedniej wysokości. Dobrze, gdyby miejsce to posiadało również szafkę, regał bądź organizery, dzięki którym łatwiej będzie zachować porządek na biurku i strefa będzie bardziej funkcjonalna.

Strefa rozrywki

Przestrzeń ta w dużej mierze uzależniona będzie od pasji syna. Jeśli są to gry komputerowe, oglądanie filmów bądź gry na konsoli, warto pomyśleć o dodatkowym biurku, by oddzielić strefę rozrywki od strefy nauki. Jeśli dziecko lubi czytać zainwestujmy w wygodny fotel, na przykład w formie dużej piłki. Z pewnością będzie to element charakterystyczny dla wnętrza młodzieżowego pokoju. Jest jeszcze coś, co sprawi ogromną radość i będzie chętnie wykorzystywane przez każdego chłopaka- zamontowanie drabinki gimnastycznej. Jest to po pierwsze narzędzie, dzięki któremu zagwarantujemy naszemu dziecku odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, której tak bardzo potrzebuje. Po drugie, po zamontowaniu drabinki do pokoju dziecka będzie to doskonałe miejsce rozrywki nie tylko dla niego samego, ale również i dla jego przyjaciół. Wspólna rywalizacja, zakłady oraz kreatywne pomysły to coś, co nastoletni chłopcy uwielbiają. Firma BenchK oferuje szeroką gamę drabinek gimnastycznych oraz innych akcesoriów, które oprócz tego, że są doskonałym narzędziem służącym do sportu i rozrywki, to dodatkowo ich designerski wygląd sprawia, że będą doskonałym elementem aranżacyjnym młodzieżowego pokoju.

Strefa odpoczynku i relaksu

Pokój młodzieżowy dla chłopaka to także miejsce, w którym relaksuje się i odpoczywa. Koniecznym elementem musi być więc wygodne łóżko z dopasowanym materacem. Obok niego najlepiej postawić niewielką szafkę nocną wraz z lampką, gdyż łóżko nie służy wyłącznie do snu, ale także ma wiele innych zastosowań w celu relaksu- można na nim czytać książki, korzystać z laptopa, tabletu bądź smartfonu bądź po prostu leżeć i leniuchować. W strefie relaksu przyda się także wygodny fotel bądź pufa, gdyż pokój młodzieżowy to także miejsce do przyjmowania gości. Gdy nasze dziecko odwiedzi kolega musi przecież gdzieś usiąść, chociażby podczas oddawaniu się grze w ulubione gry na komputerze.

Jak widzimy, wystarczy dobra współpraca pomiędzy rodzicami a dzieckiem oraz odrobina kreatywności, by stworzyć idealne miejsce dla nastolatka, w którym chętnie będzie spędzać czas, zarówno na pracy, nauce, jak i rekreacji czy odpoczynku.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta