Jak ćwiczyć w domu? 5 propozycji dla Ciebie

Jak ćwiczyć w domu? 5 propozycji dla Ciebie

20 listopada 2019

Trenowanie w domu to naprawdę świetna sprawa. Szczególnie w czasie zimy mało kto ma ochotę jeździć na siłownię, a następnie z niej wracać. Wielu woli komfortowo ćwiczyć w domu. Wiele osób jednak nie ma pojęcia jak zabrać się za ćwiczenia. Dlatego przybliżyliśmy pięć interesujących ćwiczeń.

1. Pompki na kolanach

Nie jest to nic innego jak delikatnie zmodyfikowane, utrudniona wersja dobrze wszystkim znanych pompek. Przed rozpoczęciem tego ćwiczenia warto zacząć od zwykłych pompek, a kiedy już dość się zmęczymy przejść do omawianego ćwiczenia. Nasze dłonie musimy rozstawić troszkę szerzej niż linia naszej obręczy barkowej. Palce muszą zostać skierowane wzdłuż ciała, a stopy powinny być złączone. Tył naszego ciała musi być napięty, a pośladki powinny pozostać opuszczone. Łopatki należy ściągnąć, a głową ruszać w naturalny sposób. Wzrok musi być skierowany w dół, nie przed siebie.

2. Wyskok z zejściem do pompki

Jest to ćwiczenie, które możemy podzielić na cztery proste partie. Na samym początku musimy znaleźć się w pozycji pionowej. Pierwszą czynnością, jaką wykonamy, będzie zejście do przysiadu wraz z rękami na ziemi. Następnie musimy rzucić stopy do tyłu i przez cały czas trzymać ręce na podłodze. Trzecim krokiem będzie energiczne powrócenie nóg do przysiadu. Na samym końcu pozostanie nam jedynie skok z przysiadu w górę. Tego typu ćwiczenie powinniśmy wykonać w ciągu minuty tyle razy, ile pozwali nam to nasz kondycja.

3. Deska

Aby wykonać to ćwiczenie, musimy położyć się twarzą skierowaną w dół, zgiąć łokcie, przedramiona umieścić na ziemi a łokcie ustawić w linii za sobą. Następnie musimy unieść klatkę piersiową oraz wyprostować korpus, dzięki temu powinniśmy stworzyć prostą linię od czubka głowy, aż po same stopy. W takiej pozycji powinniśmy się utrzymać przez minutę bądź tyle ile będziemy w stanie.

4. Wymachy nogami

Na samym początku musimy się ustawić w pozycji na czworakach, jedna z naszych nóg musi zostać uniesiona do góry, po chwili wracamy do pozycji startowej. Tego typu czynność wykonujemy 15 razy na każdą z nóg, bez przerw pomiędzy ćwiczeniami.

5. Ćwiczenie poprawiające figurę

W pozycji stojącej bądź siedzącej składamy dłonie. Prostujemy ręce tak, aby znalazły się przed nami, a następnie naciskamy jedną ręką nad drugą w taki sposób, aby poczuć mięśnie klatki piersiowej. Na figurę równie dobrze działa wciąganie brzuchu oraz jednoczesne spinanie pośladek. Musimy pamiętać o regularnym oddechu.

Ćwiczenie w domu to świetna sprawa i warto to robić. Równie miłą i owocną aktywnością są spacery, które dotleniają nasz organizm. Musimy jednak pamiętać, żeby się nie przemęczać i co bardzo ważne stale uzupełniać płyny, aby uniknąć odwodnienia.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content