Ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci w domu

Ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci w domu

10 lutego 2020

Każdy rodzic wie, ile energii potrafią mieć dzieci i jak ważne jest właściwe jej spożytkowanie a także jak istotna jest aktywność fizyczna w życiu młodego człowieka, która w dużej mierze rzutuje na jego zdrowie, sprawność, samopoczucie, postawę ciała i wiele innych aspektów życia. Ćwiczenia w domu powinny stać się więc obowiązkowym elementem każdego dnia, zwłaszcza teraz, gdy zdalna nauka „usidliła” dzieci i młodzież w domach. Nawet krótka gimnastyka wykonywana regularnie z dzieckiem sprawi, że nie tylko zyskamy lepszą sprawność fizyczną i poprawi się komfort naszego życia, lecz będziemy mieć okazję do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu oraz zakrzewimy w naszych dzieciach zdrowe nawyki.

Gimnastyka w domu dla dziecka – dlaczego warto?

Ruch i wszelka aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych elementów rozwoju dziecka od najmłodszych lat. Często jest jednak tak, że nazbyt dbamy i kontrolujemy postępy naszych dzieci w tej kwestii jedynie w pierwszych latach życia malucha- któż z nas nie sprawdzał, jakie umiejętności dziecko powinno posiadać mając trzy, pięć, 12 miesięcy, czy powinno już podnosić główkę, chwytać przedmioty, siadać. Oczywiście pierwsze miesiące i lata są istotne a nasze działania podstawne, jednak nie mniej ważne są lata kolejne. Zdrowe nawyki, prawidłowa postawa ciała, sprawność nie tylko fizyczna ale i umysłowa, właściwa koncentracja, umiejętność logicznego myślenia, zdolność panowania nad własnym ciałem, zdrowa rywalizacja, rozładowanie napięć i emocji, eliminator stresu, wzmocnienie i rozwój poszczególnych partii mięśni- to tylko kilka zalet, jakie niesie ze sobą codzienna dawka aktywności.

Dlaczego jednak gimnastyka? Bo jest to bezpieczny sposób na aktywność w domu. Inną formę ruchu lepiej, by dziecko zażywało poza domem- boisko, park, podwórko, plac zabaw- tam może się wyskakać, wyszaleć, wybiegać. W domu jednak warto zadbać o inny, nieco spokojniejszy rodzaj aktywności, co nie oznacza, że gorszy czy nudniejszy. Wręcz przeciwnie- gimnastyka dla dzieci w domu może być świetną zabawą, łączącą miłe z pożytecznym

Zazwyczaj dzieci dość szybko się nudzą, dlatego takie ćwiczenia przede wszystkim powinny przyjmować formę zabawy. Można z dzieckiem bawić się w berka, robić fikołki, skakać na skakance. Wszystkie te dość niepozorne aktywności fizyczne mogą sprawić, iż nasze dziecko będzie miało znacznie lepszą kondycję, a jego stan zdrowia się poprawi. Najważniejsza jest jednak odpowiednia motywacja. Jeśli nasze dziecko lubi spędzać czas przed telewizorem, nie uda nam się na siłę odciągnąć go od niego. Musimy robić to stopniowo, naprawdę angażować się w ćwiczenia ruchowe z dziećmi, pokazywać im jak świetną zabawą mogą one być. Jeśli sami nie wykażemy się inicjatywą, wówczas dziecko może dość szybko również się zniechęcić.

Ćwiczenia dzieci z rodzicami w domu

Jakie ćwiczenia z dziećmi możemy wykonywać?

Ćwiczeń gimnastycznych dla dzieci jest cała masa, więc ograniczać nas może jedynie wyobraźnia. Warto jednak wcześniej przyjrzeć się nieco bliżej poszczególnym możliwościom, gdyż różnią się one nieco w zależności od wieku dzieci. Są także ćwiczenia uniwersalne, z którymi poradzi sobie każde dziecko i będą one dla niego w pełni bezpieczne. A jeśli dodatkowo poszczególnym ćwiczeniom wymyślimy zabawne nazwy bądź zaproponujemy, by to dziecko zostało naszym trenerem, z pewnością taka forma aktywności szybko spodoba się maluchom.

Bardzo ważne jest rozciąganie całego ciała, niech więc będzie ono sposobem na rozgrzewkę. Należy bardzo dokładnie rozgrzać i rozciągnąć wszystkie partie ciała, dlatego wskazane są tu wszelkie skłony, wyciąganie kończyn jak najwyżej, rozruch stawów. Rozciąganie należy wykonywać powoli i dokładnie. Możemy na przykład zaproponować dzieciom zabawę w przeciągające się po drzemce koty. Warto w dzieciach ćwiczyć także równowagę i koordynację, poprzez ćwiczenia gdzie dziecko może się wspinać czy stać na jednej nodze. Jeśli dodatkowo musi pamiętać o właściwej koordynacji rąk i nóg, wówczas pracuje dodatkowo jego umysł i ćwiczona jest podzielność uwagi oraz koncentracja. Kolejna grupa ćwiczeń to te angażujące poszczególne partie mięśni- nogi, brzuch, ręce. Mogą to być wymachy nóg i rąk, brzuszki, skłony, pajacyki. Możemy udawać że wiosłujemy płynąc łódką bądź że jesteśmy przywiązani do drzewa a musimy sięgnąć po jakiś przedmiot, który znajduje się w pobliżu naszych stóp. Możliwości jest bardzo wiele a im ciekawsze pomysły, tym dziecko chętniej będzie brało udział w poszczególnych ćwiczeniach.

Takim sprzętem może być drabinka gimnastyczna. To świetny sprzęt nie tylko dla dziecka, ale również i dla rodzica. Można na nim wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, podciągać się, ćwiczyć mięśnie brzucha. Nawet jeśli nasze dziecko za kilka lat nie będzie chciało już ćwiczyć z nami na takiej drabince, ponieważ znajdzie zamiłowanie do jakiegoś innego sportu, takie urządzenie może służyć nam – dorosłym.

drabinka do pokoju dziecka
Ćwiczenia dzieci z rodzicami w domu

Drabinka gimnastyczna – sprzęt do rodzinnych ćwiczeń

Niezależnie od wieku dzieci najważniejsze jednak, by poszczególne ćwiczenia sprawiały mu radość. Dzięki temu będzie wykonywać je znacznie chętniej. Aby urozmaicić ćwiczenia gimnastyczne można użyć różnych przedmiotów, które mamy pod ręką- piłki, koła hula-hop, skakanki. Jednak bardzo pomocnym narzędziem, które z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie jest drabinka gimnastyczna. Daje ona bowiem szeroki wachlarz możliwości w doborze ćwiczeń, angażujących wszystkie partie mięśni. Na drabince można zwisać, podciągać się, robić przewroty, wymachy rękami i nogami, robić brzuszki i masę innych ćwiczeń. Renomowany producent drabinek gimnastycznych

BenchK zadbał również o to, by dzięki wielu wzorom a także dodatkowemu wyposażeniu drabinki, sprzęt ten był wielofunkcyjny i mógł z powodzeniem wpisać się w wystrój każdego pomieszczenia- nie każdy ma bowiem możliwość wygospodarowania odrębnego pomieszczenia, będącego salą do ćwiczeń. Drabinki gimnastyczne BenchK potrzebują niewielkiej ilości wolnej przestrzeni- może to być kawałek ściany w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym a ich designerski wygląd dodaje wyjątkowego charakteru i nie burzy porządku. Jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo, nie tylko dzięki solidnemu wykonaniu, ale także i faktom, że nie da się przeciążyć mięśni czy stawów ćwicząc na drabince, gdyż intensywność ćwiczeń dostosowywana jest do indywidualnych możliwości i predyspozycji.

Ćwiczenia gimnastyczne na drabince gimnastycznej w domu

Ćwiczenia w domu powinny stać się więc obowiązkowym punktem dnia, dzięki czemu nasze dziecko będzie zdrowe i radosne. Drabinka gimnastyczna zaś, dzięki swojej wielofunkcyjności sprawi, że taka aktywność w formie zabawy szybko się nie znudzi i co więcej- jest doskonałym elementem sportowym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Co natomiast z wyglądem takiej drabinki? Czy można ją wpasować w jakiś sposób do salonu, czy też innego pokoju? Tak! Wszystkie możliwości znajdują się w naszym sklepie internetowym https://benchk.com/sklep/

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content