Trening w domu a efekty

Trening w domu a efekty

5 listopada 2019

Trening w domu ma wiele zalet. To konieczność! Jest też dla wielu osób znacznie bardziej atrakcyjny niż zajęcia grupowe typu fitness, czy też ćwiczenia na siłowni wśród innych osób. We własnych czterech kątach możemy czuć się swobodniej, a tym samym lepiej skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Ponadto oszczędzamy czas, który należało, by poświęcić na dotarcie do klubu sportowego oraz środki finansowe, które trzeba zainwestować w karnet.

Jeśli decydujemy się na zupełnie indywidualny trening, musimy się odpowiednio przygotować, a przede wszystkim określić swój cel. Przy dobrej organizacji miejsca i małych inwestycjach, możemy nawet stworzyć małą, domową siłownię, tylko dla nas. Wówczas mamy szansę osiągnąć naprawdę wiele, a nasz trening może okazać się nie mniej skuteczny niż ten pod okiem trenera na siłowni!

Ćwiczenie w domu – miejsce i sprzęt

Podstawą rozpoczęcia treningów w domu jest opracowanie planu, a następnie pod jego kątem przygotowanie miejsca. Oczywiście jest to kwestia uzależniona od indywidualnych możliwości naszej domowej przestrzeni. Niektórzy będą mogli takie miejsce zaaranżować na stałe, inni przygotowywać je każdorazowo przed treningiem.

W przypadku mieszkania w bloku najczęściej musimy wybrać wygodny kąt sypialni lub salonu. Jeśli do dyspozycji mamy dom, pojawiają się dodatkowe możliwości, jakie daje garaż, czy nawet strych. Należy też określić możliwy nakład finansowy na zakup sprzętu do ćwiczeń. Absolutnym minimum jest kawałek wygodnej, rozkładanej maty.

Można pomyśleć również o hantlach i kettlach, ponieważ są łatwe w przechowywaniu, a jako obciążenie z pewnością przydadzą się do codziennych treningów. Sprzęty do ćwiczeń w domu powinien być wielofunkcyjny. Dobrym zatem rozwiązaniem są drabinki gimnastyczne do pokoju. Są proste w montażu, a przede wszystkim nie zajmują zbyt wiele miejsca. Właściwie mogą stanowić nawet nowoczesny element wystroju pomieszczenia. Przy drabince gimnastycznej można wykonywać wiele ćwiczeń: wyciskanie sztangi, brzuszki, podciąganie, rozciąganie się oraz wiele innych.

Trening w domu, a efekty!

Przed rozpoczęciem treningu w domu warto zadbać o odpowiednie otoczenie. Czyli o to, by nic nas nie rozpraszało, aby uniknąć przerwania treningu. To powinien być czas tylko dla nas! Nie zapominamy o regularności, różnorodności ćwiczeń, których w domu możemy wykonywać naprawdę wiele oraz wsparciu aktywności fizycznej odpowiednią, zdrową dietą.

Bez względu na to, czy jesteśmy amatorami, czy już mieliśmy do czynienia ze sportem musimy dbać o nasze bezpieczeństwo i o to, by się nie przetrenować, bo w domowym zaciszu to też jest możliwe! Przy dobrej motywacji, konsekwencji i kreatywnym wykorzystywaniu domowej przestrzeni możemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę i utrzymywać doskonałą kondycję.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content