Z niewolnika nie ma pracownika czyli Aktywna przerwa w pracy

8 września 2017

Aktywna przerwa w pracy

Większość dorosłych ludzi spędza ogromną część swojego życia w pracy, a bardzo często jest ona wykonywana w pozycji siedzącej. Dodatkowo nie pociesza fakt, że według badań Polacy przy biurku firmowym spędzają więcej czasu niż przeciętny Europejczyk. Chociaż Kodeks pracy gwarantuje pracownikom prawo do przerwy ( art. 134), rzadko kiedy odpoczywamy w niej aktywnie, co spowodowane jest brakiem odpowiednich stref relaksu w firmach. Warto wspomnieć, na jakie choroby jesteśmy narażeni, siedząc zbyt długo w jednym miejscu. I tak przebywając godzinami bez ruchu w jednej pozycji, nasz organizm nie jest w stanie spożytkować dostarczanych mu kalorii i zamienia je w tkankę tłuszczową. Co z kolei prowadzi do obciążenia układu krążeniowego, zwiększa prawdopodobieństwo zachorowań na niektóre nowotwory, obciąża stawy i kręgosłup oraz prowadzi do wielu innych przykrych konsekwencji.

Z niewolnika nie ma pracownika

Na Zachodzie szczególnie w międzynarodowych firmach i ogromnych korporacjach standardem jest występowanie w pracy przestrzeni do relaksu, gier, a nawet do spania. Dla przykładu firma Google w jednym ze swoich biur zainstalowała zjeżdżalnie, mini ścianki wspinaczkowe oraz hamaki. Jeden z Izraelskich moderatorów przestrzeni coworkingowych mający swoje biuro w Warszawie stworzył pokoje, które są dostosowane do nastrojów i potrzeb osób tam pracujących. Co więcej, znajdziemy tam pomieszczenia do medytacji, do chwilowej drzemki, ale również rowerki stacjonarne i sportowe drabinki gimnastyczne, które pozwalają rozprostować mięśnie i kości po wielogodzinnym garbieniu się przed ekranem komputera. Coraz więcej przedsiębiorstw również w Polsce zdaje sobie sprawę z prawdziwości powiedzenia, że „z niewolnika nie ma pracownika”. Świadomi pracodawcy zatrudniający nawet niewielką liczbę ludzi wiedzą, że zaledwie 5 minut treningu w pracy, pozwala odświeżyć umysł, przywrócić koncentracje oraz pobudzić kreatywność zatrudnionych. Firmy oferując tego rodzaju rozwiązania, nie tracą, a wręcz przeciwnie zyskują zregenerowanego umysłowo i fizycznie pracownika.

Postaw na drabinkę gimnastyczną

Jednak, jak wiadomo w małych rodzinnych firmach lub średnich przedsiębiorstwach liczy się każdy grosz, dlatego też rzadko, który przedsiębiorca może pozwolić sobie na stworzenie stref do aktywnego relaksu z bogatym wyposażeniem. Rozwiązaniem mogą być drabinki gimnastyczne, czyli jeden sprzęt o wielu funkcjach. Metalowe drabinki gimnastyczne marki BenchK to multum możliwości w jednym urządzeniu. Instalacja tego rodzaju sprzętu pozwoli na odciążenie i rozciągniecie zbolałych pleców poprzez wykonanie kilku skłonów i podciągnięć. Chwytające szczebelków drabinki możemy także wykonać ćwiczenia z unoszeniem nóg, tym samym rozciągając je i polepszając krążenie krwi. Umieszczenie drążka oraz ławeczki treningowej na drabince gimnastycznej poszerzy spectrum możliwości treningowych. Warto wspomnieć, że drabinka gimnastyczna np. drabinka gimnastyczna Winner-Black jest wstanie wytrzymać obciążenie sięgające nawet do 150 kilogramów! Dzięki temu mogą na niej ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Zespół BenchK

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content