Niekonwencjonalne mebelki dla dzieci i dorosłych, które wspomagają rozwój

14 lutego 2020

Urządzając pokój dla naszych dzieci, zależy nam przede wszystkim na tym, aby czuły się one dobrze w swoim najbliższym otoczeniu. Właśnie dlatego staramy się wybrać mebelki, które będą zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Jak tego dokonać i na co zdecydować się spośród opcji dostępnych na rynku? Czy istnieją meble, które mogą służyć zarówno rozwojowi psychicznemu, jak i fizycznemu?

Postawmy na coś niekonwencjonalnego, ale i niezwykle efektywnego.

Postawmy przede wszystkim na rozwiązanie, które będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój naszego dziecka. Doskonałym pomysłem może być umieszczenie w dziecięcym pokoju drewnianej drabinki gimnastycznej, która spełniać będzie mnóstwo pożytecznych funkcji. Zacznijmy od możliwości ćwiczeń. W dobie internetu, kiedy to zdecydowana większość dzieci spędza sporą część wolnego czasu przy komputerze, dosłownie każda ilość ruchu jest na wagę złota.

Warto więc zwrócić uwagę na niekonwencjonalne rozwiązania. Nasza propozycja to klasyczna drabinka BenchK 111. Tego typu mebel sportowy doskonale odnajdzie się w przestrzeni dziecięcego pokoju.

Drewniana drabinka do pokoju BenchK 111 zajmuje mało miejsca i została wykonana z najwyższej jakości drewna bukowego. Dzięki ręcznemu wykończeniu jest niezwykle wygodna w użytkowaniu i umożliwia wykonywanie regularnych ćwiczeń, które mają wpływ, chociażby na elastyczność kręgosłupa. Aktywność fizyczna na drabince tego typu rozwija również różne grupy mięśni i wzmacnia ścięgna. Nieco bardziej rozbudowanym modelem jest natomiast drabinka BenchK 112, znana niegdyś pod nazwą “Kiddy Wood”.

Ta drabinka gimnastyczna została z kolei wyposażona w kolejne, akcesoria i uchwyty, które zwiększają zakres ćwiczeń, które moglibyśmy wykonywać wraz z naszą pociechą.

Drabinki tego typu mogą również służyć rozwojowi umysłowemu

Możliwości jest naprawdę wiele, a pole manewru zwiększa dodatkowo nakładka do drabinek BenchK 111/112, która może służyć jako biurko. Nasze pociechy będą mogły przy nim czytać, albo odrabiać lekcje. Oba wspomniane powyżej modele drabinek doskonale będą pasować do tego typu akcesorium, dzięki czemu drabinka przyniesie naszemu dziecku również dodatkowe korzyści. Nakładkę w kształcie biurka możemy zawiesić na dowolnej wysokości, dzięki czemu będzie to mebel na lata, a nasze dziecko tak szybko z niego nie wyrośnie, W trosce o prawidłowy rozwój możemy też umieścić ją w ten sposób, aby nasze dziecko jak najmniej czasu spędzało w pozycji siedzącej. Mebelki tego typu zaoszczędzą również sporo miejsca w dziecięcym pokoju, które przeznaczyć można będzie na inne aktywności. Warto rozważyć zakup takiego rozwiązania od razu, ponieważ jak wszyscy wiemy, okres dorastania jest najważniejszym etapem w życiu człowieka i kształtuje go potem na resztę życia. Takie rozwiązanie może wpłynąć na nie bardzo pozytywnie i to pod wieloma względami.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content