Sprzęt do ćwiczeń w domu

Sprzęt do ćwiczeń w domu

3 października 2019

Rehabilitacja domowa to bardzo istotny element procesu powrotu do zdrowia. Podobnie jest z codziennymi ćwiczeniami kondycyjnymi Uzyskanie zamierzonego efektu poprawi lub przywróci komfort życia w możliwie maksymalnej sprawności fizycznej. Wyposażenie domu w sprzęt do ćwiczeń to znakomity pomysł – mało tego, poniesione koszty szybko przyniosą efekty. Instalacja drabinki gimnastycznej będzie niemal nieodczuwalna w kontekście wystroju pomieszczenia, a płynące z niej korzyści potencjalnie mogą być ogromne.

Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna – jak ćwiczyć?

Zastosowanie drabinki jest bardzo szerokie, a wachlarz ćwiczeń poprawiających ogólną kondycję ciała zaczyna się od rozgrzewki. Właściwe rozciągnięcie mięśni i stawów jest warunkiem koniecznym przeprowadzenia odpowiedniego treningu czy rehabilitacji. Rozgrzane organizm pozwoli nie tylko na skuteczną korektę istniejących wad i zwyrodnień, ale też zabezpieczy ćwiczącego przed nabawieniem się nowych kontuzji. Atutem ćwiczeń z użyciem drabinki jest to, że oprócz wzmocnienia siły mięśni, dba jednocześnie o wykształcenie prawidłowych nawyków postawy ciała.

Skręty tułowia, zwis, półzwis z wykorzystaniem drabinki to dobry początek każdych zajęć. Powtórzone wielokrotnie rozciąganie kończyn z oparciem ich o szczebel zagwarantuje właściwe przygotowanie ścięgien i stawów do rehabilitacji. Wykonanie kilku serii brzuszków z nogami zaczepionymi o drabinkę, również należy do podstawowych ćwiczeń – mają charakter łączący funkcję rozgrzewki i ćwiczeń właściwych.

Ćwiczeniami bardziej zaawansowanymi będą te w wysokim stopniu angażujące pracę mięśni, przede wszystkim pompki, stanie na rękach, podciąganie nóg do tułowia, a wreszcie podciąganie całego ciała.

Korzystając z drabinki pamiętać należy o bezpieczeństwie. Zaczynając od zakupu wysokiej jakości sprzętu, przez fachowy montaż, aż po dobrą technikę wykonywanych ćwiczeń i skupienie w trakcie całego treningu. Na każdym z wymienionych etapów powinniśmy zachować szczególną ostrożność i troskę o zdrowie.

Drabinka i co jeszcze? Jak uzupełnić zestaw sprzętów do ćwiczeń w domu?

Drabinka umożliwia wykonywanie wielu różnych aktywności wspomagających kondycję i zdrowie organizmu, zapewniając również odpowiedni wygląd sylwetki. Efekty treningów przy drabince można wzmacniać przez zastosowanie dodatkowych sprzętów, a niektóre z nich rozszerzają spektrum ćwiczeń.

Drążki i poręcze to podstawowe elementy rozbudowujące możliwości drabinki i przeznaczone są do bezpośredniego zamontowania na niej. Instalacja możliwa jest na różny wysokościach, dzięki czemu łatwo dostosować je do potrzeb dziecka. Drążki i poręcze poprawiają komfort zwisów i podciągnięć. Modyfikowanie ćwiczeń poprzez zmiany uchwytów skutkuje oddziaływaniem na różne partie mięśni – mięśnie grzbietu, biceps, triceps, mięśnie ramion, pleców etc.

Podciąganie jest ćwiczeniem trudnym, aczkolwiek fundamentalnym. Opanowanie go musi mieć charakter stopniowy, a efekty w każdym przypadku są godne wysiłku. Poprawa odczuwalna jest już po kilku zaledwie sesjach.

Liny do wspinania i kółka gimnastyczne to propozycja dla najbardziej aktywnych dzieci. Prosty montaż na kompatybilnej drabince sprosta ich potrzebie pozostawania w ruchu, przyczyniając się do poprawy zdolności fizycznych, które pozostaną z nimi na długo zapewniając właściwy rozwój.

Maty i materace do ćwiczeń zdaje się niezbędnym uzupełnieniem zestawu do ćwiczeń. Zapewnia wysoki komfort ćwiczeń dzięki izolowaniu ciała od twardego podłoża. Wykonywanie pewnych grup ćwiczeń bez użycia maty, skutkować może w najlepszym przypadku otarciami czy obiciami, a w skrajnej sytuacji nieprzyjemną kontuzją. Wszelka aktywność wymuszająca kontakt sporej powierzchni ciała z podłożem jest znakomitą okazją do skorzystania z maty lub materaca. Efektem brzuszków powinna być poprawa stanu odpowiednich mięśni, nie zaś ból kręgosłupa i otarcia.

Ławeczka do ćwiczeń mięśni brzucha i pleców przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Zaczepić ją można o drabinkę na różnych wysokościach, a regulacja ta wpływa na zakres oddziaływania na poszczególne grupy mięśni. Dodatkową zaletą ławeczki są możliwe na niej ćwiczenia z użyciem hantli, poprawiające siłę mięśni rąk, klatki piersiowej, brzucha i pleców.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content