Pokoik dla dziecka

Pokoik dla dziecka

4 lutego 2020

     Stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla dziecka to ogromne wyzwanie dla rodziców. Z jednej strony staramy się o to, by pokój był ciekawy, kolorowy, z drugiej strony musimy zadbać o odpowiednią przestrzeń zarówno do odpoczynku, jak i nauki a dodatkowo musimy również pomyśleć o bezpieczeństwie naszego dziecka. Wszystkie te elementy musimy zrównoważyć w taki sposób, by stanowiły jedną spójną całość. Poniżej przedstawiamy wskazówki, w jaki sposób zabrać się do stworzenia przyjaznego miejsca dla naszych pociech.

Na co zwrócić uwagę projektując pokój dla dziecka 

     Podstawą jest wydzielenie odpowiednich stref pokoju dziecięcego. Zadbajmy o to, by w planie pomieszczenia znalazły się osobne przestrzenie na zabawę, naukę i odpoczynek. Dzięki temu podejściu nasze dziecko będzie od samego początku uczyło się, by rozróżniać czas na pracę od czasu na odpoczynek. Warto zastanowić się nad konkretnymi strefami biorąc pod uwagę padające słońce w ciągu dnia – obszar najlepiej nasłoneczniony zarezerwujmy na miejsca na zabawę lub odrabianie lekcji. 

     Na rynku obecnie można znaleźć setki produktów, które wzbogacą wystrój pokoiku dziecięcego. Nie powinniśmy również ograniczać się co do kolorów ścian pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest stworzenie pokoju koncepcyjnego, w którym zawrzemy jakiś konkretny motyw. W zależności od płci dziecka może to być motyw ulubionej bajki, sportu, jaki dziecko lubi uprawiać bądź bohatera książki. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim! 

     Pokój dla dziecka powinien być przestrzenią absolutnie bezpieczną dla naszych pociech. Powinniśmy więc w trosce o ich zdrowie zrezygnować z wiszących półek, na których ułożone będą ciężkie przedmioty. Zrezygnujmy również z mebli posiadających ostre kanty. Dziecko nie jest świadome niebezpieczeństwa, więc nie będzie uważne podczas zabawy. Warto dla własnego spokoju zakupić mebelki z krągłymi zakończeniami, które nie sprawią naszemu dziecku krzywdy. Jeżeli nasze dziecko jest aktywne, warto zaopatrzyć się w miękką matę do zabaw. Dzięki temu podczas utraty równowagi zapewnimy mu miękkie lądowanie.

Nie zapomnijmy o funkcjonalności 

     Często rodzice stoją przed ogromnym wyzwaniem stworzenia aranżacji pokoju dziecięcego w małym pomieszczeniu. Wtedy to często niepotrzebnie zagracają pokój dziecięcy dziesiątkami zabawek lub sprzętów, które zajmują dziecko przez krótką chwilę, później jednak zbiera jedynie kurz. Planując wystrój pokoju, warto skupić się na rozwiązaniach, które pozwalają dziecku korzystać z wyposażenia w miarę potrzeby. 

     Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest drabinka gimnastyczna BenchK 111 lub 112, która doskonale rozwija fizyczne atuty naszego aktywnego dziecka.

Biurko-nakładka do drabinek BenchK 111-112 (5)

Jeżeli jednak przychodzi czas na naukę i odrabianie lekcji, nasza drabinka może zostać przekształcona w funkcjonalne biurko. Dzięki takiemu rozwiązaniu w miejsce dwóch osobnych, zajmujących sporo miejsca przedmiotów, zapewniamy dziecku jedno, które służy mu zarówno do zabawy i aktywności fizycznej, jak również do nauki. Te i wiele innych rozwiązań dla aktywnych dzieciaków dostępnych jest na stronie tutaj: https://benchk.com/sklep/.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content