Nieszablonowe projektowanie wnętrz

Nieszablonowe projektowanie wnętrz

3 stycznia 2020

Aranżację wnętrza możemy traktować jako pewną formę sztuki. Od tego, jak bardzo przyłożymy się do stworzenia takiego wystroju, w jakim będziemy czuli się dobrze, zależy nasze przyszłe samopoczucie i przyjemność z przebywania we własnym domu. Właśnie dlatego warto poświęcić czas i dopieścić każdy szczegół, bo nawet najmniejsza ozdoba może diametralnie odmienić wnętrze, jeśli się wyróżnia. Dziś przyglądamy się właśnie takim ozdobom – niecodziennym, nieszablonowym, które od razu rzucają się w oczy i sprawiają, że wystrój nie jest nudny. Skorzystać z nich może projektant wnętrz i osoba, która chce zmienić samodzielnie wybrane pomieszczenie.

Styl skandynawski z urozmaiceniami

Mieszkania i domy zaprojektowane w stylu skandynawskim to ostatni krzyk mody, który szturmem zdobywa popularność w naszym kraju. Jest to rodzaj aranżacji wnętrza cechujący się dużą surowością i minimalizmem, który przejawia się również w kolorystyce. Mamy tu bowiem do czynienia z dużą ilością bieli i jasności, co wpływa również na optyczne powiększenie pomieszczeń. Ale styl skandynawski najbardziej rozwija skrzydła właśnie dzięki dodatkom, które mogą przybierać przeróżne formy.

Kiedy dominującym kolorem w pokoju jest biały, a meble cechują się prostotą i minimalizmem, nie musimy ograniczać naszej inwencji twórczej w przypadku ozdób i dodatków. Biel bowiem świetnie łączy się z praktycznie każdym kolorem – od bladych pasteli, które Skandynawia ubóstwia, po ostre, wręcz neonowe barwy, dodające charakteru całości. Może również pomyśleć o dodatkach awangardowych, np. drabince gimnastycznej BenchK, która świetnie odnajdzie się w tej stylistyce, doda pazura pokojowi, a także pomoże w utrzymaniu zdrowia fizycznego.

Nietuzinkowe dodatki do każdego rodzaju wnętrza

Aby wyróżnić swoje mieszkanie spośród innych, podobnych, często stawiamy na ozdoby lub rozwiązania, które przełamują odgórnie ustalone zasady. Świetnym przykładem tego rodzaju działania są popularne jeszcze nie tak dawno temu meble robione z palet. Ich niecodzienny i nieszablonowy wygląd jest tym, co tak bardzo się nam podoba. Innymi formami tego rodzaju wystroju wnętrza mogą być przedmioty, którym nadajemy nowe znaczenie, np. stelaż na obraz, który u nas pełni rolę wieszaka na ubrania.

W przypadku ozdób mamy dostęp do całej masy rozwiązań w stylu niecodziennych kształtów doniczek (np. w formie psiej głowy albo samochodu), przedmiotów codziennego użytku (solniczka i pieprzniczka w kształcie jajek albo innym, równie interesującym). W przypadku mebli możemy stawiać na dodatkowe wyposażenie równie niecodzienne, co funkcjonalne. Najlepszym przykładem jest wspomniana już wcześniej drabinka gimnastyczna BenchK. Będzie funkcjonalną ozdobą, która na pewno przyciągnie uwagę.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta