Drabinki gimnastyczne dla dzieci

Drabinki gimnastyczne dla dzieci

30 marca 2022

Pragnieniem każdego rodzica jest, by jego dziecko było zdrowe, szczęśliwe oraz prawidłowo się rozwijało. By tak było, wystarczy naprawdę niewiele. Oczywiście prócz wartościowej i zbilansowanej diety, istotna jest codzienna aktywność fizyczna oraz doza doskonałej zabawy. Dzięki takiemu połączeniu, nasze dziecko z pewnością będzie radosne, pełne pozytywnej energii, gotowe na nowe wyzwania dnia codziennego, tryskające energią i zdrowiem.

Widzimy więc, jak ważną rolę pełni tu aktywność fizyczna, Wpływa bowiem nie tylko na kondycję i sprawność, ale także warunkuje prawidłowy rozwój poszczególnych układów i ośrodków w organizmie i mózgu dziecka. Dlatego jako rodzice nie możemy zapominać o tym, by zapewnić dziecku odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia. Lekcje wychowania fizycznego mogą być tu niewystarczające, natomiast nie zawsze mamy możliwość wyjść z dzieckiem na plac zabaw, na boisko czy do parku. Doskonałym rozwiązaniem jest więc montaż drabinki gimnastycznej w domu, dzięki której dziecko zyska doskonałą przestrzeń do aktywności, zabawy i relaksu.

Drabinka gimnastyczna w domku – maksimum korzyści

Drabinki gimnastyczne to narzędzia, które dotychczas znane były przede wszystkim jako wyposażenie szkolnych sal gimnastycznych, klubów fitness oraz gabinetów rehabilitacji. Obecnie natomiast coraz więcej rodziców dostrzega ich zalety i decyduje się na montaż drabinki gimnastycznej w domu- te dedykowane dzieciom oczywiście najlepiej sprawdzą się bezpośrednio w pokoju dziecka. No dobrze, jakie są więc korzyści takiego rozwiązania?

Drabinki do pokoju to doskonały sprzęt do ćwiczeń, pozwalający dziecku na codzienną aktywność- bez względu na warunki pogodowe, możliwości wyjścia na zewnątrz, porę dnia czy tygodnia i co najważniejsze- pandemię i związane z nią obostrzenia. Po drugie, jest to bezpieczne narzędzie, z którego mogą korzystać dzieci w każdym wieku- już nawet maluchy po 12 miesiącu życia, które stawiają pierwsze kroki, mogą korzystać z drabinki jako podpory do wstawania oraz pierwszych wspinaczek na pierwszy szczebel drabinki- oczywiście w asyście swoich rodziców. Starsze dzieci mogą natomiast wykonywać poszczególne ćwiczenia, zaś możliwości na nie jest naprawdę sporo- jest to także kolejna korzyść, warta uwagi. Drabinka gimnastyczna pozwala bowiem na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, angażujących wszystkie partie ciała. Dzięki temu nie tylko poprawi się sprawność i kondycja dziecka, ale także wszelka aktywność na drabince wpłynie pozytywnie na jego prawidłową postawę oraz zdrowie.

Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK to produkt, który dzięki wielu akcesoriom gimnastycznym sprawia, że jest to narzędzie służące nie tylko aktywności, ale także doskonałej zabawie- umożliwia wspinanie, huśtanie, bujanie. Z kolei dzięki kompatybilności z ławeczką do ćwiczeń i poręczami do pompek, szybko mogą stać się odpowiednim miejscem do profesjonalnego treningu dla dorosłych. Jak więc widzimy, korzyści drabinki gimnastycznej dla dzieci w domu jest sporo, a i tak nie wymieniliśmy tu wszystkich.

Drabinka gimnastyczna dla dzieci – minimalne wymagania

Drabinka gimnastyczna nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań ani warunków. Zajmuje niewiele miejsca, przez co bez problemu zmieści się nawet w najmniejszym pokoju dziecięcym, salonie a nawet korytarzu. Szeroki wybór spośród wielofunkcyjnych drabinek gimnastycznych BenchK umożliwia swobodny wybór modelu, który wpasuje się w każdą aranżację wnętrza- w asortymencie dostępne są drabinki drewniane, metalowe oraz metalowo-drewniane w rozmaitych wzorach i kolorystyce, wszystkie natomiast estetyczne i designerskie. Jednak to, co najważniejsze, to bezpieczeństwo, które zapewniają drabinki marki BenchK. Są to produkty certyfikowane jako profesjonalny sprzęt sportowy, dzięki czemu bez obaw możemy przy ich użyciu wspierać rozwój swoich dzieci.

Patrząc na korzyści i wielofunkcyjność drabinek, jest to także produkt atrakcyjny cenowo. Doskonała jakość i trwałość pozwolą użytkować ją przez długi czas, jednocześnie umożliwiając wykorzystywanie jej na wiele różnych sposobów nie tylko przez dziecko, ale i całą rodzinę.

Drabinka gimnastyczna do pokoju dziecka- możliwości jakie stwarza

Co prawda wspomnieliśmy już o kilku, ale warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Możemy postawić bowiem na prosty, klasyczny model drabinki gimnastycznej, jak chociażby drabinkę gimnastyczną BenchK 110która pozwoli na wykonywanie rozmaitych ćwiczeń oraz gimnastykę korekcyjną w podstawowym jej zakresie. Dużym plusem jest to, że w każdym momencie możemy zdecydować się na dodatkowe akcesoria, zwiększając tym samym zakres możliwości drabinki. Są to na przykład w pełni kompatybilne z nią akcesoria gimnastyczne A204, drewniany drążek do podciągania BenchK PB204czy biurko – nakładka do drabinek BenchTop BenchK BT204.

Można także od razu postawić na nieco bardziej rozbudowany zestaw, na przykład drabinkę gimnastyczną BenchK 413która posłuży nie tylko dziecku, ale także całej rodzinie, będąc doskonałą alternatywą profesjonalnej, domowej siłowni. Tutaj także możemy skorzystać z dodatkowych akcesoriów, takich jak ławka do ćwiczeń BenchK B410 lub biurko – nakładka do drabinek BenchK Top BenchK BT204M.

Drabinka gimnastyczna dla dzieci to narzędzie, które powinno stać się obowiązkowym elementem wyposażenia każdego dziecięcego pokoju. Przynosi bowiem masę korzyści, przyczyniając się do zachowania zdrowia, poprawy sprawności i kondycji fizycznej oraz wywołania mnóstwa radości i uśmiechu wśród pociech.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content