Drabinka gimnastyczna BenchK – doskonały prezent na Komunię Świętą

23 kwietnia 2018

Drabinka gimnastyczna BenchK – doskonały prezent na Komunię

Już nie długo w całej Polsce rozpocznie się sezon Pierwszych Komunii Świętych. Wiele osób, które zostało zaproszonych na tę ważną uroczystość, szczególnie Rodzice Chrzestni, zastanawia się nad prezentem z tej okazji. W ostatnich latach sprzęt elektroniczny w postaci laptopów, tabletów, smartfonów i konsol do gier to jedne z najczęstszych gadżetów wybieranych na tę okazję. Zastanówmy się jednak, czy na pewno warto ulegać tej modzie?

Wielu rodziców z pewnością w tym momencie słusznie zauważy, że żyjemy w świecie naszpikowanym elektroniką, więc nie możemy od niej zupełnie odciąć dzieci.

Trudno się z tym nie zgodzić. Spędzanie czasu przed komputerem może być nie tylko dobrą rozrywką, ale także przyczynić się do rozwoju dziecka. Warunkiem jest jednak zachowanie pewnych granic i kontrola czasu spędzanego na tego rodzaju rozrywce. Nie ma się co oszukiwać, nieograniczony dostęp do sprzętu elektronicznego szybko spowoduje, że stracimy kontrole nad tym, co nasze dziecko przegląda w sieci i w jakie gry gra. Wydzielanie czasu korzystania z domowego komputera pozwoli nam znacznie skuteczniej nadzorować nasze pociechy. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ psycholodzy i pedagodzy biją na alarm, ostrzegając rodziców przed negatywnymi konsekwencjami długich godzin przy komputerze dla rozwoju dziecka.

Postaw na aktywność fizyczną swojego dziecka

Nieograniczony dostęp do elektroniki jest także jedną z przyczyn otyłości Polskich dzieci, które są pod tym względem w europejskiej czołówce. Długie godziny spędzone w szkolnej ławce, a następnie popołudnie przy komputerze czy tablecie minimalizuje aktywność fizyczną najmłodszych. W wyniku tego stają się oni coraz mniej sprawni ruchowo i niestety w coraz większej ilości przypadków mają nadwagę. Zbyt duża masa ciała niesie ze sobą mnóstwo konsekwencji dotyczących nie tylko zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Jeśli bowiem nasze dziecko będzie otyłe od najmłodszych lat, to istnieje ogromne ryzyko, że będzie zmagać się ze swoją tuszą przez całe życie. Problemy z rówieśnikami i nieakceptowanie własnego ciała często powoduje także stany depresyjne.

Ruch jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka, dlatego powinniśmy dbać o to, aby nasze pociechy każdego dnia miały okazję do aktywności fizycznej. Dla dzieci w fazie intensywnego wzrostu jest on bowiem tak samo ważny, jak odpowiednie pożywienie i czyste powietrze. Dzieci mają naturalny „głód ruchu”, który często sztucznie ograniczany jest z powodu zdobyczy techniki. Tymczasem jest to bardzo niekorzystne dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu oraz wszystkich jego układów. Aktywność fizyczna wspomaga bowiem funkcje wydolności organizmu, pomaga zachować właściwą postawę i budowę ciała oraz zapobiega wielu chorobom. Ma wpływ także na właściwy rozwój psychiczny dziecka.

Jak widać codzienna porcja aktywności fizycznej, jest bardzo ważna w życiu każdego młodego człowieka. Może warto zatem zastanowić się nad takim prezentem, który przyczyni się do jego prawidłowego rozwoju i zapewni mu zdrowie. Idealnym produktem dla dzieci w wieku komunijnym jest drabinka gimnastyczna BenchK. W kilka chwil możemy ją złożyć i zamontować w każdym pokoju dziecięcym. Nie zajmuje dużo miejsca, jest kolorowa, zatem z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku. Poza tym zaprojektowano ją tak, aby nie zaburzała wystroju pokoju niezależnie od jego stylu. W tym miejscu należy podkreślić, że produkt ten jest w pełni bezpieczny, posiada bowiem stosowne certyfikaty UE.

Dużą zaletą drabinki BenchK jest to, że jest bardzo wytrzymała i z powodzeniem mogą na niej ćwiczyć także rodzice, zachęcając w ten sposób swoje pociechy do aktywności fizycznej. Poza praktycznymi względami drabinka gimnastyczna BenchK zamontowana w pokoju dziecka to niesamowita frajda. Daje bowiem mnóstwo możliwości nie tylko do ćwiczeń, ale także zabaw: wspinania, huśtania na dołączonych do zestawu dodatkowych akcesoriach, jak lina, drabinka linowa, drążek do podciągania, kółka gimnastyczne, ławeczka, poręcze. Dziecko może wykonywać na niej wiele ewolucji, ćwicząc swoją sprawność i gibkość. Drabinka gimnastyczna BenchK w pokoju dziecka to właściwie taki mały plac zabaw. Może być także doskonałą okazją do wspólnych ćwiczeń dla całej rodziny. Aby bowiem dziecko nauczyło się aktywnie spędzać czas, potrzebny jest przede wszystkim przykład rodziców.

Nie ulegajmy zatem modzie, wybierzmy prezent, który nie tylko przysłuży się rozwojowi i zdrowiu dziecka, ale także będzie oryginalny.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta