Designerski sprzęt sportowy w mieszkaniu

Designerski sprzęt sportowy w mieszkaniu

18 grudnia 2019

W obecnych czasach nikt nie powinien mieć już wątpliwości, że zdrowy tryb życia i regularne treningi mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nie wszyscy mają jednak wystarczająco dużo czasu na to, aby kilka razy w tygodniu uczęszczać na siłownię. Doskonałym rozwiązaniem okażą się więc tutaj systematyczne ćwiczenia w domu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli niezwykle designerskiego sprzętu sportowego, który znacznie ułatwia codzienne treningi oraz doskonale wpasowuje się w każdą aranżację mieszkania. Na które produkty, warto więc zwrócić szczególną uwagę?

Drążek do podciągania

Z pozoru zwykły drążek do pociągania to doskonały element pozwalający efektywnie wzmocnić najważniejsze partie ciała w tym plecy, przedramiona oraz ramiona. To również doskonała propozycja dla osób, które w ciągu dnia spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Obecnie można wybierać spośród wielu modeli drążków, różniących się między sobą kolorami i kształtem. Postawowe drążki najczęściej przymocowuje się do futryny, z kolei bardziej zaawansowane konstrukcje umieszcza się bezpośrednio na ścianie przy pomocy śrub oraz kołków. Warto zauważyć, że drążki z dodatkowymi uchwytami będą zajmować w domu nieco więcej miejsca, dlatego nie okażą się zbyt funkcjonalne w mniejszych mieszkaniach.

Drabinka gimnastyczna

Sportowa drabinka jest jednym z podstawowych artykułów, dzięki którym można skompletować stylową domową siłownię. To niezwykle praktyczny sprzęt, który pomaga zachować odpowiednią sprawność fizyczną nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Niektóre z bardziej zaawansowanych konstrukcji oprócz tradycyjnej drabinki wyposażone są także w drążek do podciągania, linę z huśtawką czy kółka gimnastyczne.


Tego typu sprzęt sportowy, dzięki połączeniu drewna z metalem staje się świetnym elementem wystroju pokoju dziennego czy dziecięcego. Nie można również zapominać, że drabinka gimnastyczna doskonale spełnia też rolę domowego placu zabaw zapewniając najmłodszym członkom rodziny odpowiednią dawkę dziennego ruchu. 

Kolorowa mata do ćwiczeń

     Z pewnością niezwykle przydatnym akcesorium do codziennych domowych treningów jest mata do ćwiczeń. Przede wszystkim powinna być ona wykonana z materiału antypoślizgowego, który zapewni właściwą amortyzację podczas treningu. Oczywiście na macie można wykonać szereg różnorodnych ćwiczeń począwszy od tych dedykowanych partiom brzucha, poprzez treningi na nogi, uda czy rozciągający stretching. Ponadto, różnokolorowe modele mat potrafią doskonale skomponować się z kolorem ścian czy wystroju wnętrza, dlatego można je wykorzystać jako antypoślizgowy dywanik do pokoju czy kuchni. 


Domowa siłownia jest doskonałym rozwiązaniem, które wcale nie musi zajmować dużo miejsca w mieszkaniu. Wybierając odpowiednie modele sprzętu sportowego nie tylko skompletujemy świetny zestaw do ćwiczeń, ale również nadamy pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Dodatkowo tworząc własną siłownię zaoszczędzamy sporo czasu oraz mamy możliwość przeprowadzenia treningu o wybranej przez siebie porze, także w środku nocy. 

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta