Jak zachęcić dziecko do większej aktywności ruchowej?

Jak zachęcić dziecko do większej aktywności ruchowej?

1 sierpnia 2018

Nie od dziś wiadomo, że aby dziecko prawidłowo się rozwijało, potrzebuje nie tylko stymulacji umysłowej, ale także odpowiedniej dawki ruchu. Do obowiązków każdego rodzica należy zatem zadbanie o to, aby ich dzieci były aktywne ruchowo. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach możemy zaobserwować rosnącą w alarmującym tempie liczbę dzieci z nadwagą i otyłością. Jak zatem zachęcić swoje pociechy do aktywności sportowej?

Daj przykład swojemu dziecku

Łatwo zauważyć, że rodzice dzieci z nadwagą, często także ją mają. Jeśli dzieci widzą rodziców spędzających cały czas wolny na oglądaniu telewizji i podjadaniu niezdrowych przekąsek, to trudno będzie im wytłumaczyć, że powinny uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Dając swoim dzieciom dobry przykład, z pewnością osiągniemy na tym polu, zacznie więcej. Jeśli nie mamy czasu wychodzić na siłownię, stwórzmy w domu kącik sportowy. Jako jego wyposażenie doskonale sprawdzi się wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna do pokoju.

Zainteresuj i zainspiruj

Dobrym sposobem do zachęcenia dziecka do uprawiania sportu jest zainteresowanie znanymi sportowcami i ich drogą do sukcesu. Może to być doskonałą inspiracją dla dziecka i sprawić, że zapragnie ono uprawiać daną dyscyplinę. Jeśli sami bierzmy udział w jakichś zawodach sportowych, zabierzmy dziecko ze sobą, aby poczuło atmosferę rywalizacji.

Nie stawiaj zbyt wysokich wymagań

Każdy ojciec chciałby, aby jego syn najlepszy na boisku, a niejedna mama marzy o karierze baletnicy dla swojej córki. Może się jednak okazać, że nasze dziecko jest co najwyżej przeciętne w danej dyscyplinie sportowej. Jeśli tak jest, możemy to tylko zaakceptować, nie wywierając na dziecko nadmiernej presji na wyniki. W przeciwnym razie zapewne szybko zrazimy je do jakiejkolwiek aktywności i co gorsza, podkopiemy przy tym jego poczucie własnej wartości.

Stwórz warunki

O ile lato sprzyja aktywności fizycznej, o tyle w okresie jesienno-zimowym dzieci znacznie częściej spędzają popołudnia przed telewizorem czy komputerem. Sprzętem, który pomoże nam zachęcić wówczas dziecko do aktywnej zabawy, jest drabinka gimnastyczna do pokoju dziecka. Jej montaż nie wymaga ani dużo miejsca, ani czasu a daje ogromne możliwości ćwiczeń i zabawy. Drabinka gimnastyczna mocowana do sufitu może służyć dziecku do wspinania, huśtania na linie, czy wykonywania różnych ewolucji przy pomocy drabinki i kółek gimnastycznych. Dzięki temu dziecko może aktywnie bawić się nawet wtedy, kiedy z powodu braku czasu czy złej pogody nie możemy wyjść z nim na plac zabaw.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content