Przygotuj się do aktywnego Nowego Roku

Przygotuj się do aktywnego Nowego Roku

28 grudnia 2019

Tuż przed Nowym Rokiem wiele osób mówi: ” Po nowym roku biorę się za siebie i zaczynam ćwiczyć”. Takie “postanowienie noworoczne” towarzyszy wielu osobom, jednak zazwyczaj jest tak samo krótkie, jak i wypowiedzenie tego zdania. Dlaczego? Ponieważ wielu osobom brakuje motywacji, mają słomiany zapał, są pochłonięci wieloma innymi sprawami. Tymczasem zadbanie o siebie i swoją kondycję, jest kwestią niezwykle istotną. Jest to ważne tym bardziej, teraz gdy tak wiele osób wykonuje pracę za biurkiem, która nie wpływ dobrze na nasze ciało.

Minimalna inwestycja

Jak zatem zmotywować się do tego, by Nowy Rok faktycznie był początkiem regularnej aktywności fizycznej? Warto zaopatrzyć się w sprzęt do ćwiczeń, który z powodzeniem może być wykorzystywany w domu. Co to zatem może być? Przykładowo drążek do ćwiczeń lub drabinka gimnastyczna.

Taki sprzęt jest idealny dla osób, które cenią sobie maksymalne wykorzystanie, przy minimalnym zajmowaniu powierzchni. Taka drabinka zajmuje niewiele miejsca, można ją ustawić przy ścianie. Design drabinek jest unikalny. Można nabyć proste drabinki drewniane. Dostępne jest połączenie metalu i drewna. W ofercie znaleźć można wykonane z metalu modele. Każdy jest zatem w stanie znaleźć coś, co pasować będzie idealnie do jego wnętrza.

Maksymalne możliwości

Jakie ćwiczenia można wykonywać na takich drabinkach gimnastycznych? Oczywiście przede wszystkim można się na nich podciągać. Do niektórych drabinek dołączane są również akcesoria, które mogą służyć do wspinania się. W zależności od modelu można w nich znaleźć dodatkowe elementy, które mogą uczynić nasz trening znacznie ciekawszym. Drabinka przede wszystkim pozwala nam na wzmocnienie naszych mięśni pleców oraz brzucha. Jest zatem idealna dla osób, które mają problem z tymi właśnie partiami. Co również ważne, na takich drabinkach z łatwością mogą ćwiczyć również i dzieci. Drabinki gimnastyczne to sprzęt sportowy dla całych rodzin.

Oczywiście sama drabinka nie wystarczy, warto wejść również w posiadanie materaca składanego. Po złożeniu zajmuje on stosunkowo mało miejsca, a zatem jest to spory plus. Taki materac powinien być ustawiony pod drabinką, by zapewniać odpowiednią asekurację w razie jakiegoś upadku. Oczywiście materac sam w sobie pomaga wykonywać ćwiczenia na drabince, ale można ćwiczyć również na nim bez użycia jakichkolwiek sprzętów. Może on być wykorzystywany do robienia przewrotów, do wykonywania brzuszków, do rozciągania się po ćwiczeniach. Materac jest odpowiednio twardy, dlatego może zastąpić matę.

Stworzenie takiego własnego kącika sportowego w domu, jest dużą motywacją do wykonywania ćwiczeń regularnie. Przede wszystkim jest on w domu, a zatem nie trzeba nawet nigdzie wychodzić. Ważne jest również to, iż taki kącik gwarantuje możliwość wykonywania naprawdę bardzo różnorodnych ćwiczeń. Materac natomiast stanowi alternatywę dla drabinki. Gdy czasem nie do końca mamy ochoty na ćwiczenia na niej, możemy wykorzystać materac do lżejszych ćwiczeń.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content