Prezenty dla dzieci i nastolatków

Prezenty dla dzieci i nastolatków

24 sierpnia 2019

Prezenty dla dzieci czy nastolatków obecnie stały się kłopotliwym wyborem. Dorośli, chcąc sprostać wymaganiom najmłodszych, które wynikają z ciągłego postępu technologicznego, coraz częściej decydują się na elektroniczne gadżety i nowoczesne zabawki. Nierzadko słyszy się jednak o dziecięcych uzależnieniach od smartfonów, tabletów czy innych popularnych urządzeń. Wskutek nadmiernego korzystania z tych sprzętów dzieci i młodzież zaniedbują inne formy spędzania wolnego czasu, co w konsekwencji prowadzi do obniżonej aktywności fizycznej i późniejszych problemów zdrowotnych. Jak zatem wybrać prezent na urodziny, pod choinkę, dzień dziecka czy prezent na komunię, aby cieszył, a jednocześnie zachęcał do prowadzenia czynnego trybu życia? O tym w dalszej części artykułu

Odpowiedni prezent dla dziecka w każdym wieku

W wieku dziecięco-młodzieżowym szybko zmieniają się wszelkie zainteresowania, a co za tym idzie, także gadżety i zabawki wypełniające codzienny wolny czas. Co zatem kupić, żeby było odpowiednie jako prezent dla 3, 5, 10, 12, 15 latki/latka i nie zostało rzucone w kąt po krótkim czasie?

Chcąc zadowolić zarówno dzieci, jak i nastolatków, rodzice powinni podczas kupna prezentu postawić na jego ponadczasowość i pozytywne oddziaływanie na swoje pociechy. Doskonałym wyborem, który doceniają obdarowywani są dostępne w naszej ofercie drabinki gimnastyczne. Ten sprzęt gimnastyczny sprawdza się na każdą okazję – zarówno, jako prezent dla chłopca na dzień dziecka, jak i prezent dla dziewczynki na urodziny.

Zalety prezentu w postaci drabinki gimnastycznej

Po pierwsze – jakość wykonania. Firma BenchK udziela dożywotniej gwarancji na wszystkie metalowe elementy drabinek. Świadczyć to może o genialnej jakości i sumiennym wykonaniu oferowanych produktów. Ponadto proponowany sprzęt jest certyfikowany, a co za tym idzie — w 100% bezpieczny, także dla dzieci. Aby zapewnić jeszcze większy komfort użytkowania drabinek do ćwiczeń, istnieje możliwość dokupienia specjalnych materacy gimnastycznych, które dodatkowo zadbają o bezpieczeństwo dziecka podczas zabaw i ćwiczeń.

Po drugie – prostota użytkowania. Drabinkę gimnastyczną w łatwy sposób można przymocować do ściany lub rozporowo – bez wiercenia. Jest to niezwykle ważne, gdyż w dowolnym momencie można zmienić jej miejsce, a całość zajmuje niewiele powierzchni. Ciężko byłoby nie wspomnieć także o korzyściach wizualnych i estetycznych. Drabinki gimnastyczne urozmaicają wnętrze i sprawiają, że pomieszczenie staje się dużo atrakcyjniejsze. Ich aranżacja pojawia się coraz częściej w projektach/inspiracjach wystroju pokoju dla chłopca i dziewczynki tworzonych przez projektantów.

Po trzecie – najważniejsze – ten prezent dla dziecka zadba o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Drabinki gimnastyczne BenchK sprzyjają rozwojowi dzieci i wspomagają ich aktywność fizyczną, dodatkowo zachęcając je do większej ruchliwości. Ćwiczenia wykonywane na drabinkach pomagają w kształtowaniu prawidłowej postawy i sylwetki najmłodszych, zapobiegają wadom kręgosłupa, a także skutecznie pozwalają walczyć z nadwagą i otyłością. To właśnie wśród dzieci i młodzieży odnotowuje się coraz częściej niebezpieczny wzrost masy ciała. Niestety, współczesny, siedzący tryb życia i znaczne ograniczenie aktywności fizycznej wpływają negatywnie na wagę najmłodszych, co w konsekwencji prowadzić może do bardzo groźnych następstw zdrowotnych.

Stworzenie dziecku miejsca do ćwiczeń w swoim własnym domu skutecznie zachęci je do budowania nawyku dbania o swoją aktywność fizyczną. Dla naszej pociechy posiadanie własnej drabinki gimnastycznej będzie powodem do dumy przed swoimi rówieśnikami, co dodatkowo zachęci je do korzystania ze sprzętu.

Niewątpliwie atutem jest także fakt, iż z drabinek mogą korzystać nie tylko dzieci, ale także wszyscy członkowie rodziny. Jest to zatem doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu i wzajemnego motywowania się do podejmowania aktywności fizycznej.

Drabinka gimnastyczna to nie tylko sprzęt do ćwiczeń, ale także wielofunkcyjne miejsce zabaw, które z powodzeniem zastąpi dziecku ściankę wspinaczkową czy huśtawkę, jednocześnie pozytywnie wpływając na jego zdrowie.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content