Pokój aktywnego dziecka

Pokój aktywnego dziecka

2 września 2019

Dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym szacunkowo potrzebuje aż trzech godzin dziennie bardzo aktywnie spędzać czas w ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu, tj. biegać, skakać, bawić się na placu zabaw lub w parku. Jest to bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju fizycznego oraz psychologicznego. Konsekwencje przesiadywania z dzieckiem w domu na kanapie lub przyzwolenie na spędzanie całych dni przed monitorem komputera lub telewizora mogą być gorzkie w skutkach.

Mowa przede wszystkim o nadpobudliwości. Dziecko, które nie ma szansy na spalenie swojej energii, staje się marudne, zmęczone, źle sypia, miewa migreny i jest wiecznie w złym humorze. Ma to ogromnie negatywny wpływ na kontakty z innymi ludźmi, a nawet może przełożyć się na problemy z nauką. Wreszcie dochodzą aspekty ściśle zdrowotne, czyli niewłaściwa gospodarka hormonalna, słaby układ mięśniowy i immunologiczny. Jednak rzeczywistość jest taka, że nie zawsze mamy po pracy i szkole czas na to, aby te kilka godzin dodatkowo spędzić poza domem. Do tego musimy zmierzyć się z fatalną, jesienną i zimową pogodą. Jak zatem umożliwić dziecku aktywność fizyczną, kiedy brakuje wolnego czasu, a za oknem zawierucha? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia aranżacja pokoju najmłodszych członków rodziny.

Pokój do ćwiczeń w domu

Podczas projektowania przestrzeni dla malucha słusznie skupiamy się na bezpieczeństwie i funkcjonalności. Myślimy o wygodnym posłaniu oraz wygodnym miejscu do nauki. Na tym etapie warto zastanowić się także nad rozwiązaniami, które pomogą naszym dzieciom uwolnić zgromadzone w nich pokłady energii. Gdyby zapytać dziecko, co najchętniej zobaczyłoby w swoim pokoju, zapewne usłyszelibyśmy pomysły huśtawek, trampolin, czy zjeżdżalni. Są to jednak propozycje, które świetnie sprawdzą się w ogrodzie, ale niekoniecznie w pomieszczeniu o najczęściej niewielkiej, ograniczonej przestrzeni. W takim przypadku świetnie może sprawdzić się coraz chętniej wybierana przez rodziców i uwielbiana przez najmłodszych domowników drabinka gimnastyczna.

Zda egzamin w pokojach niemal o każdych rozmiarach, ponieważ praktycznie nie zajmuje miejsca. Design takich drabinek jest zwykle drewniany, bardzo klasyczny, więc pasuje niemal do każdego rodzaju aranżacji. W ofercie BenchK drabinki do pokoju dziecka uzupełnia metal. Dziecko w każdej chwili może rozciągnąć spięte mięśnie po kilku godzinach siedzenia w szkolnej ławce, czy spędzonych nad pracą domową. Maksymalna waga użytkownika tego typu sprzętu zwykle oscyluje wokół aż stu kilogramów, zatem posłuży nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. To znakomity sposób na spędzanie wspólnego czasu, jeśli na zewnątrz jest zimno i mokro, a potrzebujemy się wyszaleć. W końcu dorośli też tego czasami potrzebują! Ważne jest, aby zapoznać dzieci z prostymi zasadami wykorzystywania drabinki. Pod nią powinna znaleźć się miękka mata gimnastyczna lub dywan, które w razie czego zapewnią miękkie lądowanie.

Aktywne spędzanie wolnego czasu

Drabinka gimnastyczna w pokoju dziecka to nie tylko element służący zabawie, ale także nauce. Jej obecność przyzwyczaja już od najmłodszych lat do aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęca całą rodzinę do większego, regularnego wysiłku. A czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci! Ponadto rodzice doskonale wiedzą, jak nieograniczona jest dziecięca wyobraźnia. Zwykle dla najmłodszych drabinka funkcjonuje jako sprzęt służący do gimnastyki na ostatnim miejscu. W ich mniemaniu to raczej świetna bardzo wysoka i niezwykle stroma ścianka wspinaczkowa, pod którą znajduje się głęboki i ciemny ocean z grasującymi wygłodniałymi rekinami. Choć pomysłów pewnie nie zabraknie, czas spędzony na drabince mogą umilić różnorodne akcesoria, jak na przykład lina do wspinania, drewniane kółka gimnastyczna, czy drabinka linowa. Wspomagają one rozwój siłowy i motoryczny dzieci.

Pokój najmłodszych mieszkańców wyposażony w drabinkę oraz akcesoria gimnastyczne to gwarancja prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci, a także dobra zabawa całej rodziny. Taki sprzęt wyjątkowo dobrze sprawdzi się w przestrzeniach tych maluchów, które są nad aktywne, a także tych, które zmagają się z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Wygląda nowocześnie, zajmuje niewiele miejsca i przede wszystkim pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content