Jak wybrać drabinkę gimnastyczną do ćwiczeń w domu?

Jak wybrać drabinkę gimnastyczną do ćwiczeń w domu?

16 października 2019

Drabinka gimnastyczna to jeden z podstawowych elementów każdej sali gimnastycznej, choć w ostatnich latach coraz więcej osób dostrzega jej zalety i decyduje się na zakup i montaż drabinki w swoim domu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Jak więc spośród bogatej oferty wybrać tą, która w największym stopniu spełni nasze oczekiwania? Jakie produkty możemy spotkać i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? O tym w niniejszym artykule.

Drabinka gimnastyczna to sprzęt sportowy bądź rehabilitacyjny, składający się ze szczebli przytwierdzonych do pionowych poprzeczek. Jest to idealny sprzęt do ogólnorozwojowego treningu, gdyż z jego wykorzystaniem można ćwiczyć niemal wszystkie partie ciała oraz wykonywać szereg różnorodnych ćwiczeń. Dzięki niej hartujemy oraz wzmacniamy cały organizm, poprawiamy jego ogólną kondycję, pobudzamy wszystkie mięśnie. Drabinka gimnastyczna to sprzęt, który idealnie nada się dla dorosłych, jak i dzieci, które dzięki niej mogą aktywnie spędzać czas w domu i ćwiczyć poprzez zabawę na drabince. By jednak lepiej poznać najważniejsze cechy i parametry drabinek, rozłożymy je na czynniki pierwsze i po krótce przybliżymy poszczególne z nich.

jak wybrać drabinkę gimnastyczną

Zobacz drabinki gimnastyczne BenchK

Materiał wykonania drabinki, a więc drabinka metalowa czy drewniana?

Pierwszą rzeczą, nad którą zwykle zastanawiamy się wybierając drabinkę gimnastyczną jest to, z jakiego ma być materiału. Mamy tu do wyboru drabinkę w całości drewnianą, drabinkę w całości metalową bądź produkt łączący oba te materiały. Drabinka drewniana jest przyjemna w dotyku, dobrze obrobione drewno bardzo ładnie się prezentuje, jest materiałem o niewielkiej poślizgowości, co wpływa na bezpieczeństwo ćwiczeń. Drewno jest też produktem ekologicznym i estetycznym, przez co doskonale wpisze się w wystrój wnętrza. Drewniana drabinka gimnastyczna najlepiej nada się do wykonywania umiarkowanych, tradycyjnych treningów domowych bez nadmiernego obciążenia. Drabinka metalowa wykonana jest w całości ze stali, przez co cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Stwarza możliwości bardziej wszechstronnego treningu- można wybrać jej wersję z dodatkowymi akcesoriami w  postaci ławki do ćwiczeń czy też drążków do podciągania, a więc będzie idealna jako wyposażenie domowej siłowni. Istnieją jeszcze modele będące połączeniem obu tych materiałów, a więc w których boczne belki wykonane są z metalu, zaś szczebelki z drewna. Taki sprzęt pozwala na wykonywanie umiarkowanych ćwiczeń, bez nadmiernego obciążenia.

Drabinka gimnastyczna jako urządzenie wielofunkcyjne

Nowoczesna drabinka do ćwiczeń to nie są jedynie drewniane szczebelki, które kojarzą się ze szkolną salą gimnastyczną. To przede wszystkim urządzenia wielofunkcyjne, które po pierwsze- umożliwiają szeroki zakres ćwiczeń na wszelkie partie ciała, po drugie- mogą służyć zarówno do aktywności fizycznej, jak również do aktywnej zabawy dla najmłodszych i nauki zdrowych nawyków sportowych, po trzecie- można je w dowolny sposób rozbudowywać, dodając kolejne elementy wyposażenia, takie jak:

  • drążek do ćwiczeń, który posiada wiele uchwytów, dzięki czemu umożliwia wykonywanie szeregu ćwiczeń;
  • poręcze gimnastyczne, dające możliwość wykonywania ćwiczeń zarówno przodem, jak i tyłem do drabinki; mogą posiadać 4 chwyty, które ustawione są pod kątem, dając lepszą przyczepność dłoni; warto wybierać modele z miękkimi podłokietnikami, które zapewniają komfort podczas treningu;
  • oparcie na plecy- w zależności od potrzeb i rodzaju ćwiczeń, można je zdejmować oraz zakładać na odpowiednim poziomie;
  • akcesoria dla dzieci, w postaci liny z huśtawką czy kółek gimnastycznych.

jak wybrać drabinkę gimnastyczną

Zobacz drabinki gimnastyczne BenchK

Wybór miejsca pod drabinkę gimnastyczną

Decydując się na zakup drabinki gimnastycznej, podjęcie ostatecznej decyzji warto poprzedzić analizą i ustaleniem miejsca, w którym zostanie ona zamontowana. Drabinki gimnastyczne Benchk nie wymagają dużej przestrzeni do montażu- wystarczy jedynie 1m2 powierzchni, by móc cieszyć się nowym sprzętem do ćwiczeń w swoim domu. Może to być równie dobrze salon, korytarz, pokój dziecięcy czy też niewielki pokój, przeznaczony na domową siłownię. Dzięki temu będziemy mogli dopasować ją do wyglądu danego wnętrza, szczególnie pod względem rodzaju i kolorystyki użytych przy jej produkcji materiałów.

Bezpieczna drabika gimnastyczna- odpowiednie certyfikaty

Bezpieczeństwo podczas użytkowania drabinki gimnastycznej jest niesamowicie ważne, zwłaszcza wówczas, gdy będą z niej korzystać dzieci. Dlatego istotne jest to, czy drabinka posiada certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo i wysoką jakość sprzęt, co w rzeczywistości przekłada się na bezpieczeństwo sprzętu. Drabinki gimnastyczne BenchK wykonane są z najlepszej jakości materiałów i z zachowaniem wszelkiej staranności, co potwierdzają najważniejsze międzynarodowe certyfikaty i normy.

Jak widzimy, pomimo jednej nazwy i podobnego zastosowania poszczególnych drabinek gimnastycznych, dostępnych jest ich wiele modeli. Warto poświęcić chwilę i przed ostatecznym wyborem zapoznać się z poszczególnymi parametrami i funkcjonalnością drabinek gimnastycznych, by wybrać tę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom i możliwościom

 

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content