Idealny sprzęt do uprawiania crossfitu w domu

12 kwietnia 2018

Drabinka gimnastyczna Winner Black – idealny sprzęt do uprawiania crossfitu w domowym zaciszu

Crossfit to doskonała alternatywna dla monotonnych ćwiczeń na siłowni. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że szybko przynosi efekty i nie jest monotonny. Korzystając z tego rodzaju treningu, jeśli naprawdę się zaangażujemy, w krótkim czasie możemy poprawić wygląd naszej sylwetki, szczególne: brzucha, ramion, ud i pośladów. Crossfit uprawiać może właściwie każdy i co ważne z powiedzeniem, można to robić w zaciszu swojego domu.

Ogólne zasady crossfitu

Jak już wspomniano, crossfit uprawiać może w zasadzie każdy, niezależnie od tego, czy jest wytrenowanym zawodnikiem, czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem. Warunkiem bezpiecznego treningu jest jednak odpowiedni dobór ćwiczeń do aktualnej kondycji, a następnie stopniowe podnoszenie jego intensywności i trudności. Warto dodać, że z uwagi na doskonałe efekty dla ogólnego rozwoju fizycznego, jakie daje ten rodzaj treningu, często korzystają z niego jednostki specjalne. Crossfit pozwala bowiem osiągnąć wysoką sprawność fizyczną w 10 obszarach, do których zaliczamy: wydolność krążeniowo-oddechową, wytrzymałość, siłę, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowagę, koordynację i dokładność.

Na skuteczność treningu największy wpływ ma jego regularność i intensywność. Trenować należy codziennie przez 3 dni, przez minimum 20 minut. Po takiej serii powinien nastąpić dzień przerwy, a następnie należy kontynuować cykl. Do czasu planowanego treningu doliczyć należy około 15 minut na rozgrzewkę i około 10 minut na ćwiczenia rozciągające po jego zakończeniu.

Główne zalety crossfitu

POMAGA ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY

Crossfit to doskonała forma treningu cardio, podczas którego tętno osiąga 60-70% maksymalnego poziomu. Jeśli dostarczymy przy tym organowi odpowiednią ilość tlenu, to tłuszcze zostaną przekształcone w energię. Poza tym tego rodzaju trening doskonale wpływa na regulacje gospodarki hormonalnej. Dzięki temu możemy uniknąć ataków wilczego głodu i tycia. Crossfit jest zatem nie tylko dobrym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także na regulacje i utrzymanie właściwej wagi.

POMAGA WYMODELOWAĆ SYLWETKĘ

Planując trening możemy dobrać taki zestaw ćwiczeń, który pozwoli nam pracować nad naszymi słabymi punktami, modelując wybrane partie, nie przeciążając ich przy tym.

POPRAWIA OGÓLNĄ KONDYCJĘ ORGANIZMU

W związku z tym, że jest to trening typu cardio, jego regularne stosowanie pozwala zwiększyć pojemność płuc, kurczliwość serca i jego ukrwienie co poprawia ogólną wydolność organizmu. Poza tym doskonale wpływa także na poprawę sprawności mięśni i stawów.

OBNIŻA POZIOM STRESU

Crossfit jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które są zestresowane i przemęczone. Podczas ćwiczeń wydzielają się bowiem endorfiny, które poprawiają nasze samopoczucie. Dzięki temu intensywny trening dodaje energii w ciągu dnia i poprawia jakość snu w nocy.

Crossfit w domu

Aby zacząć uprawiać crossfit, nie musimy chodzić na siłownię, z powodzeniem możemy bowiem przeprowadzać tego rodzaju treningi we własnym domu. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko oszczędność, nie musimy bowiem kupować drogich karnetów i płacić trenerowi, ale także elastyczność w czasie. Czasami trudno nam wygospodarować godzinę czy dwie, aby pójść o wyznaczonej porze na siłownię. W domu możemy trenować, kiedy mamy na to czas i ochotę. Organizując miejsce do ćwiczeń w domu, warto zaopatrzyć się w kilka urządzeń. Ważne przy tym to, aby wybrany sprzęt pozwalał na wykonywanie urozmaiconych treningów i nie zajmował całego pokoju. Wymagania te idealnie spełnia drabinka sportowa Winner- Black, która nie zajmie dużo miejsca i nie zaburzy wystroju naszego mieszkania, a pozwoli nam wykonywać różnorodne ćwiczenia. To w zasadzie cała siłownia, którą zmieścimy na 1 m2 naszego mieszkania.

Crossfit z drabinką gimnastyczną Winner- Black

Drabinka Winner- Black to produkt wprost idealny do uprawiania crossfitu w domu. Z powodzeniem może w zasadzie zastąpić całą siłownię. Dzięki temu, że wyposażony jest w dodatkowe akcesoria, możemy z jego pomocą wykonać bardzo zróżnicowany trening crossfitu. Oprócz ćwiczeń charakterystycznych dla drabinki gimnastycznej wykorzystując ten model możemy także wykonać ćwiczenia siłowe z hantlami oraz ze sztangą. Wyposażona jest bowiem w specjalną ławeczkę, którą w kilka sekund możemy zamontować, a kiedy przestanie nam być potrzebna, zdjąć. Możemy ją ustawić pod skosem i wykorzystać do robienia brzuszków ma bowiem specjalne uchwyty podtrzymujące nogi. Ustawiając ją w odwrotnie, możemy na niej ćwiczyć z wykorzystaniem sztangi. Oprócz wygodnej ławeczki do tego rodzaju ćwiczeń drabinka sportowa Winner-Black posiada bowiem także specjalny uchwyt na sztangę. Można zamontować do niej również dodatkowe siedzisko, dzięki któremu wykonywanie ćwiczeń z hantlami, sztangą w pozycji siedzącej będzie wygodniejsze. Z hantlami, sztangą możemy także ćwiczyć na leżąco.

Drabinka Winner-Black posiada uniwersalny drążek do podciągania, który ma trzy rodzaje uchwytów. Możemy na nim ćwiczyć w domu różne partie mięśni brzucha, placów oraz ramion (biceps i triceps). Wyposażony jest również w poręcze z miękkimi podłokietnikami i podkładem pod plecy, dzięki którym ćwiczenia z ich wykorzystaniem są bardzo komfortowe. Poza tym mają one dwa rodzaje uchwytów, do ćwiczeń tyłem do drabinki na mięśnie brzucha np. wykonując trening z piłką lekarską, po którą często sięgamy w crossficie oraz do ćwiczeń przodem do drabinki, aby pracować nad mięśniami ramion i pleców. Drabinka gimnastyczna Winner-Black może nam służyć także do ćwiczeń z taśmami elastycznymi oraz podciągania się na linie. Jest to bardzo wszechstronny produkt umożliwiający wykonanie pełnego treningu crossfitu we własnym domu, wystarczy ułożyć jego plan.

Niewątpliwą zaletą drabinki gimnastycznej Winner-Black jest to, że na ustawienie tego sprzętu nie potrzebujemy całego pomieszczenia. Wystarczy nam mniej więcej metr kwadratowy do ćwiczeń, a po ich zakończeniu drabinka nie zajmuje więcej miejsca niż średniej wielkości walizka, ustawiona pod ścianą. Jest to produkt bardzo uniwersalny. Łatwo możemy montować i zdejmować dołączone do niego akcesoria, aby wykonywać różne rodzaje ćwiczeń. Warto podkreślić także to, że została zaprojektowana tak, aby nie zaburzała wystroju naszego mieszkania.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content