Domowa siłownia – siłownia bez wychodzenia z domu

Domowa siłownia – siłownia bez wychodzenia z domu

9 czerwca 2020

Domowa siłownia to nie tylko dobre rozwiązanie na obecne czasy, w których- ze względu na panującą pandemię i wprowadzone ograniczenia- całkowicie uniemożliwione bądź znacznie limitowane są możliwości korzystania z tradycyjnej siłowni czy klubu fitness. To także bardzo wygodny, korzystny i skuteczny sposób na regularną, właściwą dawkę aktywności fizycznej dla każdego.

Siłownia w domu – czy warto ją mieć?

O tym, że warto mieć domową siłownię, przekonywaliśmy już na wstępie artykułu, jednak jej zalet jest zdecydowanie więcej, więc przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Po pierwsze, mamy ją pod ręką, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu, którego nie tracimy na przygotowania do wyjścia i dotarcie na tradycyjną siłownię a także korzystamy z niej kiedy tylko mamy czas i ochotę, a więc jesteśmy niezależni. Mówiąc o oszczędnościach, nie sposób nie wspomnieć także o kwestii finansowej- dzięki ćwiczeniom w domu sporo pieniędzy może pozostać w naszej kieszeni, gdyż karnety na siłownię kosztują pokaźną sumę, a do tego trzeba doliczyć jeszcze ewentualne koszty dojazdu, strój i obuwie. Oczywiście domowa siłownia nie bierze się z niczego i najpierw trzeba w nią zainwestować, ale w tym przypadku koszt ponosimy tylko raz i to w dodatku taki, na jaki nas stać. Kolejną zaletą jest komfort ćwiczeń- zarówno techniczny, jak i psychiczny.

siłowania w domu

Drabinki gimnastyczne sklep

Niektórzy z wielką chęcią skorzystaliby z tradycyjnej siłowni, jednak boją się reakcji i opinii innych osób, związanych chociażby z ich nieperfekcyjnym wyglądem czy brakiem wiedzy i umiejętności prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Więc nawet jeśli w przyszłości mamy zamiar korzystać z siłowni w okolicy, warto rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną od tej domowej. Jeśli chodzi natomiast o komfort techniczny, to w domu nie musimy czekać na wolny przyrząd, gdyż w klubie fitness zwykle te najpopularniejsze są zawsze zajęte i potrzeba naprawdę dużych umiejętności i ciągłego skupienia, by wręcz „upolować” bieżnię czy orbitrek. No właśnie, skupienie, w domu zdecydowanie o nie łatwiej. Na siłowni, często nawet mimowolnie, coś bądź ktoś nas rozprasza bądź zawsze spotkamy jakiegoś znajomego, który zechce zamienić z nami kilka słów.  Nie sposób pominąć także kwestię higieny, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotna. W klubie fitness z poszczególnych sprzętów codziennie korzysta mnóstwo ludzi i nie sposób na bieżąco dokładnie czyścić wszystkie urządzenia, przez co korzystanie z nich staje się niezbyt komfortowe i bezpieczne. Domowa siłownia pozostaje zaś tylko do naszego użytku, ewentualnie dzielimy ją z domownikami.

Jak zrobić domową siłownię?

No dobrze, myślę że każdego przekonaliśmy już o świetności posiadania siłowni w domu. Jednak jak się za to zabrać, jak do tego przygotować i co w przypadku osób, które nie mają możliwości poświęcenia odrębnego pomieszczenia na siłownię? Dla takich osób od razu śpieszymy z wyjaśnieniem, że nic straconego i nawet dysponując znikomą ilością miejsca, można stworzyć siłownię. Ale po kolei…

Na rynku dostępna jest masa sprzętów i elementów sportowych, dzięki którym możemy stworzyć idealną, profesjonalną siłownię, jednak po pierwsze- im więcej takich urządzeń, tym większy ich koszt, po drugie- zwykle i tak ćwiczymy na kilku z nich a pozostałe tylko ładnie wyglądają, po trzecie- nie każdy dysponuje miejscem na ich przetrzymywanie a ciężko porozkładać swój sprzęt w salonie tak, by zajmował całą przestrzeń.

Idealnym rozwiązaniem, które będzie odpowiedzią na wszystkie wyżej poruszane kwestie, jest montaż drabinki gimnastycznej.  Zajmuje ono bowiem niewiele miejsca, dzięki swojej wielofunkcyjności możemy z jej użyciem ćwiczyć wszystkie partie mięśni i ciała i co ważne- jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, dlatego ćwiczyć może na niej cała rodzina. Firm BenchK, jako renomowany producent drabinek gimnastycznych wyszła o krok dalej, tworząc swoiste meble sportowe. Drabinka gimnastyczna BenchK, dzięki swojej jakości, designerskiemu wykonaniu, wielofunkcyjności, różnorodności wzorów i możliwości dopasowania dodatkowych akcesoriów sprawia, że świetnie sprawdzi się nie tylko w odrębnym pomieszczeniu, ale także doskonale wpisze się we wnętrze salonu, sypialni, dziecięcego pokoju czy korytarza. Wybór akcesoriów takich jak drążek do podciągania, poręcze do podciągania, ławka do ćwiczeń, akcesoria gimnastyczna, nakładka w formie biurka czy materac sprawia, że znacznie zwiększa się funkcjonalność drabinki. Ponadto  jest to sprzęt w pełni bezpieczny, spełniające wszelkie normy potwierdzone certyfikatami.

Drabinka gimnastyczna to idealna podstawa domowej siłowni, która sprawdzi się jako pojedynczy i indywidualny sprzęt do różnego rodzaju ćwiczeń, jak również może stanowić pewnego rodzaju bazę, do której stopniowo będziemy dołączać także i inne sprzęty. Ćwiczenia bez wychodzenia z domu to najlepszy sposób na regularne treningi, zachowanie dobrej kondycji, zdrowie i piękną sylwetkę, zaś mnogość zalet domowej siłowni przemawia sama za siebie. Wystarczy tak niewiele, by pozwolić sobie na komfort i stworzyć własną, domową siłownię.

DOSTAWA GRATIS
na terenie Polski

Bezpieczne
i chronione zakupy

Kompleksowa
obsługa klienta

Skip to content