zrzucić zbędne kilogramy

Jak w zdrowy sposób zrzucić zbędne kilogramy

Mimo że sezon bikini już za nami, a to oznacza, że siłownie i kluby sportowe nie pękają w szwach – jak ma to miejsce przed sezonem letnim- nadal jednak warto zadbać o zdrową smukłą sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy nawet jesienią i zimą. Jak to zrobić? Wbrew pozorom nie jest to trudne, wystarczy wprowadzić kilka nieznacznych zmian w swój codzienny plan, dzięki czemu utrzymasz upragnioną figurę lub zrzucisz zbędne kilogramy.

Zaprzyjaźnij się patelnią i garnkami

Postaw na potrawy, które przygotujesz samodzielnie. Dlaczego jest to tak ważne? Odpowiedź jak zrzucić zbędne kilogramy jest banalna: wiesz, co jesz. Brzmi to jak slogan reklamowy, jednak to prawda. Gotując w domu, wiesz, że w twoim daniu nie znajdują się składniki, które są niezdrowe i przy okazji „pomagają ci” przybierać na wadze. Co więcej, możesz nauczyć się kilku nowych przepisów i zaoszczędzić pieniądze, ponieważ gotowanie w domu jest dużo tańsze niż jedzenie na mieście.

Nie ma efektów bez ruchu

Odstaw na bok reklamowane w telewizji suplementy wspomagające odchudzanie, ponieważ w utrzymaniu prawidłowej masy ciała może pomóc jedynie zdrowy jadłospis i sport. Pisaliśmy już wielokrotnie, że aktywność fizyczna nie oznacza katorżniczych treningów, wręcz przeciwnie powinnam się nam kojarzyć z relaksem i czasem dla siebie. Zafunduj sobie 3 razy w tygodniu 30 minut aktywnego marszu, biegania lub przejażdżki rowerem. Jeżeli aura za oknem nie motywuje do wyjścia na zewnątrz, zrób trening w domu. Idealnym sprzętem do ćwiczeń w domowym zaciszu są metalowe drabinki BenchK. Przy ich użyciu możemy wykonać z całą skutecznością treningi siłowe, gimnastyczne i kondycyjne. Ich solidne wykonanie pozwala utrzymać ciężar nawet do 150 kg !, co pozwala na trenowanie różnych partii mięśniowych.

Co nagle, to po diable

Czyli pośpiech w tym przypadku nie jest dobrym doradcą. Jeżeli do tej pory słodziłeś herbatę 5 łyżeczkami cukru, podjadałeś w pracy ciasteczka, nie staraj się tego wyeliminować za jednym zamachem. Zbyt surowe i drastyczne zmiany, mogą cię jedynie zniechęcić. Nie bądź perfekcjonistą! Spróbuj od małych zmian, np. dodaj do kawy trzy, a nie 5 łyżeczek cukru, w drodze do domu wysiądź na wcześniejszym przystanku. Zaparkuj samochód nieco dalej od swojego biura. Nie są to rewolucyjne zmiany, a jedynie kilka zdrowych nawyków, które pozwolą ci lepiej czuć się we własnej skórze.

 

Zespół BenchK

Dodaj komentarz