Drążki do podciągania – gimnastyczne marki BenchK

Trening w domowych warunkach to dla wielu dużo większy komfort niż ćwiczenie na siłowni. Jedyne co trzeba zrobić, by uzyskać oczekiwane, dobre efekty, to zakup odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. Dla wszystkich chcących trenować w domu mamy bardzo dobrą wiadomość – doskonałe wręcz efekty można uzyskać przy pomocy najprostszych przyrządów do ćwiczeń, takich jak tytułowy drążek do podciągania.

Zacznijmy od tego, że podciąganie się na drążku doskonale wzmacnia różne partie mięśni pleców, ramion a także przedramion. Zwis rozciąga z kolei mięśnie pleców, zapewniając dużą ulgę po całodziennym kiepskim traktowaniu kręgosłupa. Jest jeszcze wiele innych korzyści. Pytanie tylko, jaki drążek do podciągania wybrać, by w domu ćwiczyło się nam jak najbardziej komfortowo i efektywnie. Wybór na rynku jest spory, ale najlepiej zawsze wybierać sprawdzone produkty. Za takie można śmiało uznać drążki do ćwiczeń BenchK.

Drążek do podciągania Benchk

Zwykły drążek do podciągania czy z dodatkowymi uchwytami?

Prostota czy dodatkowe opcje? Jeżeli ma to być dobry i efektywny sprzęt do ćwiczeń, to trzeba zawsze zwracać uwagę na jego możliwości, choć warto również skupić się na tym, czy sprzęt pozwoli wygodnie wykonywać ulubione ćwiczenia w domu, biurze lub siłowni, który mamy zamiar wykonywać w naszej domowej siłowni. Może się bowiem zdarzyć, że dodatkowe uchwyty będą nieco przeszkadzać. Największa zaleta dodatkowych uchwytów to natomiast bardziej urozmaicony trening i tym samym rozwój wielu partii mięśniowych. Dlatego zanim pochopnie kupimy zwykły, prosty drążek rozporowy, warto przemyśleć zakup modelu z dodatkowymi uchwytami.

Jaki drążek do ćwiczeń wybrać?

Istotna podczas wyboru drążka do ćwiczeń będzie także szerokość rurek. Najlepszy będzie taki drążek, gdzie rurki można bez problemu objąć dłonią. Komfort ćwiczeń jest wówczas dużo większy. Ważnym jest także, by rurka była gładka, co wraz z użyciem rękawic do ćwiczeń zapobiega powstawaniu odcisków. Ponadto należy zwrócić uwagę również na jakość wykonania i spawów. Zakup wysokiej jakości drążka do podciągania będzie nieco droższy niż najprostszych modeli rozporowych ale przełoży się na jego trwałość i niezawodność, niezależnie od rodzaju i ilości ćwiczeń, które będziemy na nim wykonywać. Trzeba mieć jeszcze na uwadze, że tylko najlepsze drążki będą miały wytrzymałość powyżej 120 kg – w przypadku BenchK aż do 200 kg.

drążek do podciągania gimnastyczny
drążek do podciągania gimnastyczny
drążek do podciągania gimnastyczny

Sposób montażu drążka do podciągania

Montaż drążka do ćwiczeń to kolejny bardzo ważny czynnik jego wyboru. Cecha ta dotyczy zarówno komfortu jak i bezpieczeństwa treningu. Drążki rozporowe umieszcza się w futrynie. Pozostałe modele drążków z dodatkowymi uchwytami montuje się do ściany przy pomocy kołków i śrub. Taka konstrukcja będzie co prawda zajmować w domu nieco przestrzeni, bo musi odstawać od ściany, ale będzie niezwykle solidna.

Efekty treningu na drążku do podciągania

Efekty ćwiczeń na drążki będą zależne przede wszystkim od odpowiedniej techniki. Jeżeli zdecydujemy się np. na trening nachwytem to wzmocnimy mięśnie pleców, a jeśli wybierzemy ćwiczenia podchwytem to będziemy budować siłę ramion. Dlatego zanim zaczniemy ćwiczyć na drążku warto zastanowić się czego oczekujemy i jakie efekty chcemy osiągnąć.

Jak często ćwiczyć na drążku?

Efekty podciągania na drążku do ćwiczeń będą zależne w dużej mierze od tego, jaką częstotliwość treningów wybierzemy. Można zdecydować się na trening raz w tygodniu – nic nie stoi na przeszkodzie. Taki trening wzmocni mięśnie ramion i pleców. Z kolei dorzucenie kolejnego dnia z ćwiczeniami na drążku pomoże już rozbudować mięśnie. Nie trudno się domyślić, że dołożenie jeszcze jednego treningu w tygodniu jeszcze bardziej zwiększy efekty ćwiczeń.

[lee_products style="carousel" number="2" columns_number="2" cat="126" is_ajax="yes"]

Drążek do podciągania 2W1 D8

To pierwszy drążek do podciągania od BenchK. Największą zaletą tego drążka jest przede wszystkim jego wielofunkcyjność. Drążek pozwala użytkownikowi wykonać aż 60 różnych ćwiczeń.

Drążek do ćwiczeń D8 to jeden z najlepszych zakupów, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Trening przy jego pomocy pozwala mi pracować nie tylko nad bicepsem i tricepsem, ale także nad wieloma innymi mięśniami całego ciała. Sprzęt można ponadto zamontować na dwa sposoby, jako drążek do podciągania z uchwytami lub jako poręcze. Czego chcieć więcej?wypowiada się Kamil, który swoją przygodę z treningiem w domu rozpoczął dwa lata temu.

Drążek gimnastyczny D9 BenchK

Model D9 to najnowszy wariant drążka do ćwiczeń od firmy BenchK, do wszechstronnego treningu funkcjonalnego. To doskonały przyrząd do ćwiczeń, dzięki któremu bardzo łatwe jest kształtowanie mięśni ramion i pleców. Za pomocą drążka do podciągania D9 można także wykonywać ćwiczenia zwiększające siłę.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Drążki gimnastyczne BenchK zostały wykonane z najwyższej jakości metalu, który malowany jest proszkowo. Najlepiej odda to jednak fakt, że firma BenchK udziela dożywotniej gwarancji na wszystkie metalowe elementy drążków