drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne Winner Black a Energy – Podstawowe róznice

Powstaje coraz więcej pytań o podobieństwach i różnice pomiędzy drabinkami gimnastycznymi Winner Black i Energy. Z tego powodu zdecydowaliśmy napisać artykuł na ten temat.

Na pierwszy rzut oka dość ciężko znaleźć jakąkolwiek różnicę, jednak ich jest wiele. Obie drabinki odnoszą się do kategorii sprzętu sportowego dla dorosłych oraz dla sportowców profesjonalnych.

Jeżeli chodzi o drabinke Energy, ona najlepiej pasuje do domowego użytku, ta drabinka jest najlepsza do codziennych zajęć sportowych dla mężczyzn i kobiet, lubiących zdrowy tryb życia i chcących mieć małą salę sportową u siebie w domu. Dzięki temu, że drabinka Energy posiada (2 słupki metalowe każdy 40×40 mm), maksymalna waga osoby ćwiczącej to 120 kg. Ta drabinka posiada 7 metalowych poprzeczek oraz drążek do podciągania, który mocuje się sztywnie. W zestaw do drabinki wchodzi również ławeczka do ćwiczeń z możliwością wykonywania ćwiczeń ze sztangą. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 90kg. Ze względu na łatwe mocowanie do ściany także rozporowo (istnieje możliwość regulować wysokość drabinki poprzez 2 górne wysuwane trzpienie i dolne trzpienie z nakrętką ) taką drabinkę można dopasować do rozmiarów wnętrza mieszkań domów wilorodzinnych oraz budynków prywatnych.

Jeżeli chodzi o drabinkę Winner Black, to dzięki metalowym słupkom kwadratowym (2 kwadratowe rury profilowe 50×50 mm), jest ona przeznaczona dla osób powyżej 120 kg oraz dla profesjonalnych sportowców. Maksymalna waga osoby ćwiczącej to 150 kg. Drabinka Winner Black wytrzymuje większą wagę ale mocuje się tylko do ściany. Winner Black posiada 9 metalowych poprzeczek, dzięki temu że drążek do podciągania nie jest mocowany na sztywno, można go zamocować na jakiejkolwiek wysokości poprzeczek metalowych. dodatkową jedną zaletą drążka do podciągania jest to że zawiera dodatkowe uchwyty, co daje możliwość wykonywania podciągania różnych rodzajów chwytów. Na przykład podciągnięcia nachwytem wąsko, nachwytem szeroko, nachwytem całą szerokość drążka oraz chwytem neutralnym. Jeszcze jedną zaletą drabinki Winner Black jest jej ławeczka do brzuszków, która zawiera dodatkowe podstawkę do nóg oraz siedzisko dla wykonywania ćwiczeń ze sztangą. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 90kg. Wykonywanie ćwiczeń na ławeczce jest możliwe także pod jej nachyleniem. Metalowa drabinka gimnastyczna Winner Black najbardziej pasuje do domowego użytku jak i do sal gimnastycznych.

Dodaj komentarz