drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne Winner Black a Energy – Podstawowe róznice

Powstaje coraz więcej pytań o podobieństwach i różnice pomiędzy drabinkami gimnastycznymi Winner Black i Energy. Z tego powodu zdecydowaliśmy napisać artykuł na ten temat.

Na pierwszy rzut oka dość ciężko znaleźć jakąkolwiek różnicę, jednak ich jest wiele. Obie drabinki odnoszą się do kategorii sprzętu sportowego dla dorosłych oraz dla sportowców profesjonalnych.

Jeżeli chodzi o drabinkę Energy, najlepiej pasuje ona do domowego użytku, ta drabinka jest najlepsza do codziennych zajęć sportowych dla mężczyzn i kobiet, lubiących zdrowy tryb życia i chcących mieć małą salę sportową u siebie w domu. Dzięki temu, że drabinka Energy posiada (2 metalowe profile każdy 40×40 mm), maksymalna waga osoby ćwiczącej to 120 kg. Ta drabinka posiada 7 metalowych poprzeczek oraz drążek do podciągania, który mocuje się na stałe. W zestaw do drabinki wchodzi również ławeczka i poręcze do ćwiczeń, które posiadają dodatkowe haki na sztangę. Daje to możliwość wykonywania dodatkowych ćwiczeń z jej wykorzystaniem. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 90 kg. Drabinkę można mocować do ściany lub rozporowo, co pozwala uniknąć wiercenia w ścianie. Przy rozporowym mocowaniu jest możliwość dopasowania wysokości drabinki do wysokości pokoju. Na takie dopasowanie pozwalają 2 górne i 2 dolne wysuwane trzpienie z nakrętką, które są umieszczone wewnątrz profili.

Drabinka Winner Black, ma metalowe kwadratowe profile (2 kwadratowe profile 50×50 mm), jest przeznaczona między innymi dla profesjonalnych sportowców jak i indywidualnych użytkowników. Maksymalna waga osoby ćwiczącej to 150 kg. Drabinka Winner Black wytrzymuje większą wagę i jest mocowana tylko do ściany. Winner Black posiada 9 metalowych poprzeczek. Drążek do podciągania nie jest mocowany na stałe, dlatego można go zamocować na jakiejkolwiek wysokości szczebelków. Jedną z zalet drążka są dodatkowe rączki, który dają umożliwiają inne chwyty, np. podciągnięcia chwytem wąskim, chwytem szerokim, chwytem na całą szerokość drążka oraz chwytem neutralnym. Kolejną zaletą drabinki Winner Black jest ławeczka, która zawiera dodatkowe rolki do nóg oraz siedzisko dla wykonywania ćwiczeń ze sztangą. Maksymalna dopuszczalna waga sztangi to 90kg. Wykonywanie ćwiczeń na ławeczce jest możliwe także pod jej nachyleniem. Metalowa drabinka gimnastyczna Winner Black pasuje do domowego użytku jak i do sal gimnastycznych, siłowni czy instytucji publicznych.

Dodaj komentarz