Drabinki gimnastyczne Junior a Kiddy – Podstawowe różnice

Drabinki gimnastyczne Junior i Kiddy odnoszą się do kategorii drabinek gimnastycznych dla dzieci. Przy czym minimalny dopuszczalny wiek dziecka ćwiczącego na drabince Maluszek jest 2 lata, maksymalny zalecany wiek dziecka to 10 lat.  Biorąc pod uwagę ten fakt, zadbaliśmy o bezpieczeństwo tych drabinek.

drabinki gimnastyczne

Drabinka gimnastyczna Kiddy posiada 2 jednolite metalowe słupki, 2 metalowe drążki do podciągania (nie wychodzą za obrys samej drabinki) z  pokryciem, 8 drewnianych poprzeczek oraz akcesoria dla dzieci (drabina linowa, kółka gimnastyczne, lina). Maksymalna waga osoby ćwiczącej jest 80 kg! Można zamocować drabinkę Kiddy tylko do ściany. Zaletą tej drabinki jest to że nie zajmie dużo miejsca w pokoju dziecka.

drabinki gimnastyczne

Drabinka gimnastyczna Junior należy do kategorii drabinek dla dzieci i osób dorosłych, ponieważ zawiera 2 metalowe słupki kwadratowe (takie same jak i w drabinkach Champion i Energy), drążek do podciągania, który mocuje się sztywnie do drabinki oraz akcesoria dla dzieci (drabina linowa, kółka gimnastyczne, lina). W takiej drabince nie ma już żadnych części drewnianych co daje możliwość ćwiczenia osób  z wagą do 120 kg. Taką drabinkę można mocować do ściany albo rozporowo.

Drabinka gimnastyczna Champion jest uniwersalną drabinką gimnastyczną dla całej rodziny. Drabinka zawiera 2 metalowe słupki kwadratowe 40×40 mm, 7 poprzeczek metalowych z powłoką plastikową, poręcze do ćwiczeń z podłokietnikami, ławeczkę do brzuszków oraz akcesoria dla dzieci (drabina linowa, kółka gimnastyczne, lina). Maksymalna waga osoby ćwiczącej 120 kg.

Dodaj komentarz