drabinki gimnastyczne dieta czy ruch

Dieta czy ruch – co jest ważniejsze?

Dieta czy ruch – co jest ważniejsze?

Prawidłowa dieta to nie połowa sukcesu… to aż 70 proc. ! Z całą pewnością można powiedzieć, że dieta – rozumiana jako prawidłowe odżywanie się – to podstawa sukcesu.

D + S = Zdrowie

Jeżeli istniałby matematyczny wzór na zdrowie, to wyglądałby dokładnie tak: D, czyli zbilansowana dieta plus S, czyli sport równa się sukces – zdrowe i piękne ciało. Niestety, wciąż pokutuje mit, że za posiadanie fit sylwetki przede wszystkim odpowiada aktywność fizyczna, za to prawidłowe odżywanie stanowi mniej istotny element. To duży błąd. Dobrze ułożona dieta, bez dodatkowych ćwiczeń, zawsze przyniesie efekty i pozwoli schudnąć. Natomiast nawet ekstremalnie intensywne treningi i wylewanie morza potu bez zdrowego jadłospisu nie przyniesie zamierzonych rezultatów. Dlaczego? Odpowiednia dieta to fundament do utrzymania optymalnej wagi, ale i „szkielet” naszego całego organizmu.

Prawidłowe odżywanie się buduje dobrą formę, samopoczucie i kondycję fizyczną. Jak podkreślają eksperci, na odżywanie należy patrzeć długofalowo, nie tylko przez pryzmat zrzucenia kilu zbędnych kilogramów. Wiele osób słysząc słowo „dieta”, wyobraża sobie głodówki i brak energii, kojarzy je jedynie z odchudzaniem. Rzeczywiście oznacza ono dostosowany do potrzeb danej osoby jadłospis. Dieta redukcyjna – bo tylko ta pozwala w zdrowy sposób schudnąć- nie może być głodówką ! Utrzymać zdrową sylwetkę na zewnątrz i wewnątrz można jedynie za pomocą racjonalnego odżywiania i zmiany złych nawyków.

Mini-siłownia

Jednakże, aby osiągnąć 100 proc., potrzebujemy jeszcze pozostałych trzydziestu procent. Jak wspomniano wyżej, zbędne kilogramy można zrzucić prawidłowo komponując posiłki, ale do osiągnięcia w pełni zrównoważonego, zdrowego stylu życia potrzebujemy aktywności fizycznej. I nie chodzi tu o katorżnicze treningi, ale krótkie (20- 30 min.) ćwiczenia bądź ruch na świeżym powietrzu. W natłoku codziennych obowiązków niełatwo jest wygospodarować chwilę, aby wybrać się na siłownie. Stąd też coraz więcej gwiazd, a także fitfreaków instaluje w domach najbardziej uniwersalny zestaw sportowy, wynaleziony w Szwecji – drabinki gimnastyczne ( szw. En ribbstol).

Jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych sprzętów do ćwiczeń, który z łatwością może przeistoczyć się w małą siłownię domową. Należy podkreślić, że przy wyborze metalowych drabinek gimnastycznych należy kierować się jakością ich wykonani oraz posiadanymi przez firmę certyfikatami. Polska firma Benchmark jest producentem drabinek sportowych, produkowanych z najwyższej jakości metalu, a dodatkowo może pochwalić się europejskim certyfikatem bezpieczeństwa. Drabinka w instalacji nie sprawia większego trudu, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom zajmuje niewiele przestrzeni w mieszkaniu. Metalowe drabinki gimnastycznych BenchK pozwalają na wykonanie serii ćwiczeń, w każdej wolnej chwili. I tak brzuszki, skłony, czy też podciąganie się możesz wykonać czekając, aż gwiżdżący czajnik zasygnalizuje, że twoja ulubiona herbata jest już gotowa. J

Dodaj komentarz