drabinkach gimnastycznych

Dlaczego warto ćwiczyć na drabinkach gimnastycznych?

Aktywność fizyczna powinna zajmować istotne miejsce w życiu każdego z nas. Ponieważ nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuję ruchu a przynajmniej podstawowych ćwiczeń na drabinkach gimnastycznych, które dobroczynnie oddziałuje nie tylko na ciało, ale również na naszą psychikę. Natomiast niewystarczająca ilość sportu może stanowić istotny czynniki pogarszający nasz stan zdrowia.

Regeneracja i odpoczynek

Z pewnością dla wielu osób będzie to zaskakujące, ale nic lepiej nie regeneruje sił, jak udany trening. Umiarkowany ruch m.in. jazda na rowerze, spacer lub inne ćwiczenia typu kardio działają jak zastrzyk z energią. Jak to możliwe? Podczas wykonywania jakiekolwiek aktywności fizycznej pobudzamy krążenie krwi, a dzięki temu do naszych komórek ciała dostaje się więcej tlenu, co w praktyce oznacza, że mózg i mięśnie pracują sprawniej i wydajniej. Naukowcy już wiele lat temu dowiedli, że aktywność fizyczna wpływa na poczucie szczęścia. To wszystko za sprawą endorfiny i serotoniny, które wzrastają w momencie wykonywania ćwiczeń. Endorfina powoduje tzw. błogostan, czyli poprawia samopoczucie i znacząco obniża odczucia bólowe, natomiast serotonina to bardzo ważny hormon wydzielany w podwzgórzu, który działa antydepresyjnie i poprawia nastrój.

Ćwiczenia na drabinkach łagodzą stres i napięcie

Tempo naszego życia jest bardzo szybkie. W codziennej gonitwie za pracą, obowiązkami, pieniędzmi bardzo łatwo dopada nas zmęczenie, ale przede wszystkim… stres. Może on objawiać się na wiele sposobów m.in. bólami głowy, brzucha, rozdrażnieniem etc. Niestety, nie jesteśmy w stanie zmienić rytmu dzisiejszego świata, jednak możemy nauczyć się, w jaki sposób rozładować napięcie. Jak pokazują liczne badania ważnym i bardzo skutecznym narzędziem w redukcji stresu jest aktywność fizyczna, która odpręża, poprawia nastrój i dodaje energii. Regularne uprawianie sportu lub przynajmniej ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych polepszą działanie układu immunologicznego, a także uczy nas, jak pokonywać kolejne bariery zarówno te fizyczne, jak i mentalne.

Antidotum na wszystko

Aktywność fizyczna wpływa na wiele układów i narządów człowieka np.:
– Polepsza ukrwienie kości i więzadeł,
– zwiększa masę mięśniową,
– wpływa na polepszenie zdolności decydujących w trudnych sytuacjach,
– poprawia perystaltykę jelit,
– i wiele, wiele więcej…
Nie sposób jest wymienić wszystkich korzyści wypływających z uprawiania sportu. Istotne jest, aby zawsze dostosowywać ćwiczenia i ich intensywność do stanu swojego zdrowia i własnych predyspozycji. Trenujmy w skupieniu, a ćwiczenia wykonujmy precyzyjnie i bez pośpiechu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i szczęściem jeszcze przez wiele lat.

Dodaj komentarz