metalowe drabinki gimnastyczne prezent

Co kupić na Pierwszą Komunię Świętą?

Sezon Komunii Świętych zbliża się wielkimi krokami. To ważny moment dla dziecka, ale i jego najbliższej rodziny. Czas Komunii to także kwestia związana z zakupem prezentów – co często jest nie lada wyzwaniem dla rodziców, dziadków oraz chrzestnych. Dawniej, pierwszokomunijnymi prezentami były różańce lub złote medaliki. Obecnie, w rankingu najpopularniejszych komunijnych prezentów przodują tablety, smartfony i laptopy. Eksperci radzą, aby przy wyborze prezentów kierować się jego wpływem na fizyczne i psychiczne zdrowie obdarowywanego dziecka. Pamiętajmy, że dobry prezent to taki, który pozwoli dziecku rozwijać kreatywność, a także zachęci do zdrowego trybu życia.

Młodzi i otyli

Jak wynika z badań, skala problemu otyłości dziecięcej w Polsce narasta. Z przeprowadzonego w 2015 r. badania Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nadmierną masę ciała. Statystyk nie poprawia fakt, że Polska przoduje w niechlubnym rankingu krajów o największej liczbie otyłych jedenastolatków. A przecież dzieci uwielbiają ruch i są pełne energii. Gdzie leży więc problem? Jak wskazują badania, zdrowych nawyków człowiek uczy się w okresie dzieciństwa, a obecnie, smartfony i laptopy stały się nieodłącznym elementem życia znacznej części dzieci i młodzieży. Co więcej, takimi gadżetami chętnie obdarowuje się trzecioklasistów z okazji ich Pierwszej Komunii. Z drugiej strony, dzisiejszy świat to świat informacji, gdzie brak umiejętności obsługi nowoczesnego sprzętu może sprowadzić nas to bycia tzw. cyfrowym analfabetami. Dobrze jest, więc gdy dziecko wprowadzane jest do świata elektroniki małymi krokami i pod nadzorem rodziców. Laptop, czy tablet nie są wrogami dzieci… ale warto zadać sobie pytanie, czy ośmiolatek, dziewięciolatek naprawdę potrzebuje własnego tabletu?

Postaw na sport

Aktywność fizyczna odgrywa istotną rolę w procesie dojrzewania dziecka, wpływa korzystnie na sferę fizyczną, psychiczną, a także społeczną. Dzieci są ruchliwe i pełne energii, dlatego też dużo popularnością – jako komunijne prezenty – cieszą się rowery. Jednak, ze względu na klimat jednoślady głównie używane są w sezonie wiosenno-letnim. Dobra wiadomości jest taka, że zarówno w słoneczne, jak i w pochmurne dni rower i plac zabaw z pewnością zastąpią metalowe drabinki gimnastyczne BenchK. Drabinki gimnastyczne BenchK są łatwe i proste w zamontowaniu i nie zajmują dużo miejsca. To również wspaniały przyrząd to robienia fikołków oraz ćwiczenia własnej koordynacji.

Małym miłośnikom sportu z pewnością przypadnie do gustu kolorowa drabinka gimnastyczna „Maluszek”. Jej metalowe rurki, dzięki wykończeniu piankowymi uchwytami zapewniają ochronę przed zsuwaniem się rąk podczas ćwiczeń. Drewniane poprzeczki wykonane zostały z najwyżej jakości drewna, aby wspinanie było przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne. Treningi w formie codziennej zabawy pozwalają wypracować prawidłową postawę ciała oraz wzmocnić mięśnie. Drabinki gimnastyczne BenchK także sposób na walkę z nudą. I pamiętajmy – W zdrowym ciele zdrowy duch!

Dodaj komentarz