500_plus

Zapomoga 500 Plus? Na co przeznaczyć?

Od jakiegoś czasu Polacy mogą korzystać z państwowej dopłaty w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Projekt polega na otrzymywaniu przez rodziny co miesiąc po 500 zł na drugie i każde następne dziecko. Głównym celem świadczenia jest pomoc rodzinom w wychowywaniu pociech i inwestowanie w nie. Po ponad roku od wejścia rządowego projektu w życie badania wykazują, że dodatek najczęściej wydawany jest na jedzenie i odzież, czyli na bieżące wydatki. O ile – jak twierdzą eksperci- podreperowanie domowego budżetu, a tym samym przerwanie błędnego koła zaciągania pożyczek pomagających połączyć koniec z końcem jest korzystne, o tyle wydawanie 500 plus na chwilowe zachcianki i kwestie niezwiązane z dzieckiem jest ogromnym błędem. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Pieniądze, które tak naprawdę jedynie przepłyną przez nasze ręce – by trafić do lokali usługowych i sklepów – nie zapewnią lepszej przyszłości maluchom, ani  też nie pozwolą nabyć nowych umiejętności lub rozwinąć własnych pasji.

Jako że temat 500 plus jest obecnie „gorącym” tematem w kraju, na wielu portalach specjaliści radzą, w jaki sposób zaoszczędzić, zainwestować lub mądrze wydać otrzymane wsparcie. Najczęściej rekomendowane są bezpieczne obligacje, lokaty terminowe, zakup nieruchomości, a dla entuzjastów większego ryzyka inwestowanie w indeks. Ciekawą propozycją, szczególnie dla rodzin, które nie są w stanie odłożyć dużych sum, jest rozwijanie talentów swoich latorośli

Oszczędzaj i umiejętnie wydawaj pieniądze z 500 plus.

Pamiętajmy, że oszczędzanie jest bardzo rozsądnym rozwiązanie, ale równie ważne  jest zadbanie o zdrowy i prawidłowy rozwój naszych pociech. A właśnie w tym pomóc może dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci 500 plus. Jak najprościej zadbać o prawidłowy wzrost maluchów ? Zachęcić je do uprawiania sportu. O dobroczynnym wpływie aktywności fizycznej na organizm dziecka pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach, jednak warto przypomnieć kilka najważniejszych kwestii. I tak sport przede wszystkim wzmacnia serce i usprawnia pracę układu sercowo-naczyniowego, i tym samym pozwala ustrzec się przed różnymi schorzeniami m.in. nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą, czy chorobami wieńcowymi. Ponadto wpływa pozytywnie na pracę układu oddechowego: w trakcie wysiłku dostarczana jest większa ilości tlenu do organizmu dziecka. Aktywny tryb życia przekłada się na prawidłową pracę systemu nerwowego oraz układy pokarmowego – polepsza perystaltykę jelit.

Jeżeli posiadamy dwójkę dzieci, otrzymujemy comiesięcznie 500 zł dodatku, mądrze gospodarujące pieniądze już w krótkim czasie będziemy mogli pozwolić sobie na zakup jednej z drabinek gimnastycznych. Poniżej przykładowe ceny drabinek stworzony specjalnie dla najmłodszych:

Warto dodać, że BenchK zapewnia bezpłatną dostawę na wszystkie swoje drabinki gimnastyczne.

Dodaj komentarz